14°C bezchmurnie

Futsal: Puchar po białostocku

Piłka nożna, Futsal Puchar białostocku - zdjęcie, fotografia

Nie powiodło się pierwszoligowym futsalistom białostockiego Heliosa w rozgrywkach Halowego Pucharu Polski. W 1/32 białostoczanie trafili na zwycięzcą wojewódzkich eliminacji z warmińsko-mazurskiego: Goalsize Korsze i przegrali 3:4. W 1/16 występuje MOKS Słoneczny Stok (zespoły z ekstraklasy dołączają do rywalizacji w tej rundzie) oraz Krymar Białystok (17 stycznia gra mecz 1/32 z AZS UW Warszawa).

Białostoczanie jechali do Korsz bez specjalnych oczekiwań: już wcześniej trener Jakub Budźko zapowiadał, że Helios zamierza skocentrować się na grze w I lidze, gdzie pierwszy raz od kilku lat rywalizuje o miejsce w ścisłej czołówce.

- Pojechaliśmy w trochę rezerwowym składzie i traktowaliśmy ten mecz bardziej jako przygotowanie do meczu ligowego niż grę o awans do następnej rundy. Przegraliśmy trochę pechowo, bo przy odrobinie szczęścia można było pokonać zespół z Korsz - mówił Leszek Łuckiewicz, prezes Heliosa.

Ekipa z Białegostoku przegrywała do przerwy 1:3, ale w II połowie zawalczyła ambitnie. Niestety, nie wystarczyło to do odrobienia strat i Helios zakończył swój udział w pucharowych bojach.

W PZPN odbyło się już za to losowanie 1/16 Halowego Pucharu Polski i MOKS Słoneczny Stok poznał rywala w 1/16. Rywalem Słonecznych będzie właśnie ekipa z Korsz, która wyeliminowała zespół Heliosa. Krymar Białystok - o ile pokona AZS UW Warszawa - trafi na Constract Lubawa. Mecz Krymaru i AZS UW odbędzie się w środę 17 stycznia o godz. 19.30 w hali Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych przy ul. Słonimskiej.

Goalsize Korsze - Helios Białystok 4:3 (3:1). Bramki: Aleksandrowicz 2, Bobrowski, Mazurowski - Ulman, Budźko 2.
Helios: Ulman - A. Niegowski, Koniczek, Stefanowicz, Budźko, Małyszko, Nasuto, Dłuski, Siuchno

(PS/ Foto: pixabay.com/ flood-light)

Futsal: Puchar po białostocku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się