20°C umiarkowane opady deszczu

Galeria Arsenał zaprasza na debatę

Kiedy: 2017-10-12 , godzina: 18:00

Kultura, Galeria Arsenał zaprasza debatę - zdjęcie, fotografia

Teatr Powszechny w Warszawie i Galeria Arsenał w Białymstoku w partnerstwie z tygodnikiem „Polityka” zapraszają na debatę: „Uwaga, granica! Mapa, przestrzeń, terytorium”. Wydarzenie odbywa się w ramach Forum Przyszłości Kultury.

Spotkanie odbędzie się 12 października o godz. 18.00 w Galerii Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13 w Białymstoku. Udział w nim wezmą Agata Pyzik (kuratorka, pisarka), Katarzyna Sawicka-Mierzyńska (Uniwersytet w Białymstoku, Jana Shostak (artystka) i Janek Simon (artysta). Dyskusję moderować będzie Edwin Bendyk z tygodnika „Polityka”.

Upadek muru berlińskiego w 1989 roku zapowiadał nadejście nowego świata coraz silniejszej globalnej integracji, bez murów i granic hamujących przepływ ludzi i idei. Trzy dekady później mury graniczne dzielą świat jak nigdy wcześniej, na przekór rzeczywistości, której symbolem stała się swobodna komunikacja w internecie kwestionująca jakiekolwiek granice.

Jaka jest kondycja sztuki i kultury w tym schizofrenicznym świecie? Jaka logika zwycięży – stawiania murów czy budowy mostów ponad granicami? Debatę uzupełnia wystawa „Uwaga! Granica” prezentowana równolegle w Galerii Arsenał i w Galerii Labirynt w Lublinie.

(Źródło: GA/ oprac. Kalina/ Foto: białystok.pl)

Galeria Arsenał zaprasza na debatę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl