Dziś rano ma odbyć się spotkanie kibiców oraz radnego Rady Miasta z prezesem spółdzielni mieszkaniowej Rodzina Kolejowa. Tematem spotkania ma być mural na osiedlu Antoniuk, który zdaniem facebookowego fanpage – do prowadzenia którego nie ma komu się przyznać – sieje nienawiść i nawołuje do gróźb. W międzyczasie jeden wpis z Facebooka zniknął, mural jeszcze nie.

Spółdzielnia mieszkaniowa Rodzina Kolejowa jeszcze przed weekendem ustami prezesa zapowiedziała zamalowanie muralu znajdującego się na jednym z bloków na osiedlu Antoniuk. Mural jest poświęcony Jagiellonii i na dodatek widnieje na bloku mieszkaniowym od około dwóch lat. Nagle stał się kontrowersyjny, bo facebookowy profil prowadzony przez nieznane osoby stwierdził, że nawołuje on do nienawiści. A wręcz napis jest groźbą karalną. Oto co na nim jest napisane: „Klatki bloków popisane farbą. Bóg wybacza Jaga nigdy, przecież to znasz”. Ten facebookowy profil nazywa się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który wielokrotnie pomawiał białostoczan w tak absurdalnych sprawach, że w zasadzie dawno powinien zostać usunięty z Facebooka za szerzenie nienawiści i rozsiewanie nieprawdziwych informacji.

Niemniej, z uwagi na zapowiedź prezesa spółdzielni mieszkaniowej, kibice spotkali się w minioną niedzielę 25 sierpnia, pod tym blokiem na ulicy Antoniukowskiej. Szybko skrzyknęli się przez internet do spontanicznego zgromadzenia, aby zaprotestować przeciwko absurdalnym pomysłom. Bo raczej każdy, kto jest przy zdrowych zmysłach, nie wpadłby na tak idiotyczny pomysł, żeby poprzez napis na muralu odczytywać groźby sprzed dwóch lat, które się nie ziściły.

- Wasze działania stały się nagle takie błyskawiczne, już zamalowujemy, zasłaniamy. Dlaczego? Bo co? Ktoś postraszył, że pójdzie do sądu? To niech sąd to rozstrzygnie. A może on za chwilę napisze, że pszczoła wygląda bojowo, to w związku z tym trzeba pszczołę zamalować? I co? I zarząd też powie, zamalowujemy? – pytał na miejscu radny Paweł Myszkowski.

Radny pojawił się na Antoniukowskiej z dwóch powodów. Po pierwsze jest mieszkańcem tego osiedla i radnym, którego okręg obejmuje blok z muralem. Po drugie, jest wieloletnim kibicem Jagiellonii Białystok i na to zgromadzenie został przez środowisko kibiców zaproszony. Pytania swoje zaś kierował do obecnego na miejscu kierownika administracyjnego osiedla Sady Antoniukowskie. Kierownik sprawiał wrażenie zupełnie niezorientowanego w sprawie, ale obiecał, że przekaże wszystko prezesowi spółdzielni mieszkaniowej, w zasobach której znajduje się rzeczony blok z muralem.

- Chodzi o to, żeby zarząd spółdzielni nie ulegał takiej jakiejś presji, że jak ktoś kogoś postraszy prokuraturą, czy czymś takim, to od razu trzeba zamazać wszystkie grafy i graffiti Jagiellonii na całym osiedlu – argumentował do kierownika osiedla Adam Tołoczko ze stowarzyszenia kibiców Dzieci Białegostoku.

- Wstępnie mogę na własną odpowiedzialność, jutro, na godzinę 9.00, zaprosić na rozmowy – mówił do zgromadzonych kibiców kierownik administracyjny z osiedla Sady Antoniukowskie.

- Żeby tylko nie było takiej sytuacji, że jutro o ósmej rano, czy o dziewiątej ktoś przyjdzie i będzie to zamazywał. Chcemy porozmawiać z prezesem i na spokojnie wymienić się argumentami – dodawał Adam Tołoczko.

Zgromadzenie przebiegło spokojnie, a dziś ma odbyć się zapowiadane spotkanie. Niemniej część mieszkańców osiedla nie była powściągliwa w słowach odnośnie całej sytuacji. Nie od wczoraj wiadomo, że facebookowy fanpage powoduje problemy różnym ludziom, szkaluje, pomawia osoby prywatne i publiczne, zaś fundacja o tej samej nazwie nie chce przyznać się do niego w obawie o konsekwencje karne, które w przypadku ustalenia osób go prowadzących, z pewnością by poniosła.

KIBOLE Z BIAŁEGOSTOKU GROŻĄ PUBLICZNIE - ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA

Kibole z Białegostoku którzy podjudzani przez nacjonalistów i księży atakowali niedawno uczestników Marszu Równości, w środku miasta umieścili skandaliczny malunek który zawiera groźby.

Sprawę wraz z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa przekazujemy lokalnej prokuraturze” – napisał administrator fanpage.

Dziwnym trafem administratorem jest tam więcej niż jedna osoba publikująca z Norwegii, czyli z kraju, do którego uciekł przed więzieniem przestępca Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Ale usilnie, nawet przed sądem wypierał się, że ma cokolwiek wspólnego z fanpage, który używa tego samego logo i danych teleadresowych co fundacja. Ba! Nawet zeznał, że on sam nigdy nie posiadał konta na Facebooku.

Tak samo niemal jak prezes fundacji Konrad Dulkowski, który wyparł się prowadzenia tego fanpage, a którego nasza redakcja przyłapała kilka tygodni temu na robieniu zdjęć i filmów, które dziwnym trafem wylądowały na tym właśnie profilu. Ale, jak by co – to przecież nie oni. Oczywiście, że nie oni, bo jak wspomnieliśmy wyżej, panowie gdyby się przyznali do prowadzenia profilu, to za swoje szkalujące i pomawiające wpisy nie zdołaliby zebrać funduszy na adwokatów, na liczbę spraw, jakie chcą im wytoczyć różne osoby. Na razie wciąż zasłaniają się tym, że nie mają nic wspólnego z facebookowym profilem, który jest skrajnie lewacki, łamiący prawo i wyłudzający często pieniądze od nieświadomych ludzi. I to jeszcze na działalność, która nie ma sensu, ani racji bytu – tak jak w przypadku muralu na osiedlu Antoniuk.

- Ale to kryminaliści z tego Ośrodka zgłaszają jakieś postulaty, a spółdzielnia chce się dostosowywać? Przecież to są kryminaliści. Szef w Norwegii się ukrywa przed odsiadką – mówił mieszkaniec osiedla. – To jest kryminalista, dostał wyrok za liczne oszustwa na 800 tysięcy złotych, uciekł z Polski. Nie możemy sobie na to pozwolić, żeby kryminaliści nami rządzili – dodał mężczyzna.

Możliwe, że twórcom tego wpisu na Facebooku, ktokolwiek nim był, a który sprowadził w niedzielny wieczór kibiców pod blok na osiedle Antoniuk, za mocno weszła lewacka propaganda i ideologia. I już we wszystkim będą widzieć zagrożenia w swoich chorych wizjach. A możliwe, że zwyczajnie „hajs przestał się zgadzać”. W przeciwnym razie na końcu bezsensownego wpisu na Facebooku nie pojawiłaby się błagalna prośba o wpłaty – jak pod każdym postem z równie idiotycznymi, a nawet i jeszcze bardziej idiotycznymi wpisami.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: DDB)

Gdy ideologia i brak hajsu wejdzie za mocno komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-26 18:22:16  Mieć religię i wierzyć
  W futbol i swoją Drużynę
  Mieć kościół i ołtarz na stadionie
  I relikwie i święte barwy klubowe
  Chodzić na mecze świętować
  Pijąc przed meczem
  W trakcie meczu i po meczu
  Śpiewać wszystkie święte
  Pieśni z nabożna czcią
  Bić leszczy zawsze gdy
  Nadarzy się okazja
  A okazji szukać
  Nie wyróżniać się
  Chyba ze darciem mordy
  na meczach
  Bo inny to zjeb
  I pewnie pedał
  A tych trza lać
  W STSach hajsy tracić
  Na oprawy zawsze dawać
  Na wyjazdy odkładać
  Bazgrać po murach z
  Mokrych snów zaklęcia klubowe
  i inne wyrazy szacunku
  nazywać muralem
  Być jak kibic • gość 2019-08-26 18:40:22

  Te bohomazy przy muralu nigdy nie stały, dość oszpecania...

 • N - niezalogowany 2019-08-26 22:17:14

  ... za mocno weszła lewacka propaganda i ideologia. I już we wszystkim będą widzieć zagrożenia w swoich chorych wizjach. A możliwe, że zwyczajnie „hajs przestał się zgadzać”.
  Póki co w Polsce jet wolność słowa i obie strony mogą się wypowiadać,nie muszą obrażać.

 • gość 2019-08-26 22:26:22

  Zadziwiające,że bandziory i chuligani odwołują się do Boga. A kościół milczy jak zawsze .

 • gość 2019-08-27 08:38:27

  Radny nie odróżnia osy od pszczoły?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-27 09:41:56

  Odpierdolcie się od Białegostoku,żydo-lewackie ścierwa!

 • Ja - niezalogowany 2019-08-27 15:24:34

  Gonić tą chołotę, niech sobie w domu ściany malują.

 • gość 2019-08-28 16:04:10

  Ten profil na pejsbooku prowadzi o ile mi wiadomo Rafał G., czyli osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu na kilka lat pozbawienia wolności za liczne oszustwa i wyłudzenia, która aktualnie ukrywa się za granicą przed polskim wymiarem sprawiedliwości podając się za homoseksualistę...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama