Wiadomości, Gdzie można kąpać Podlasiu - zdjęcie, fotografia

Jeżeli nie masz czasu lub możliwości aby poszukać wypoczynku poza Podlasiem są spore możliwości, aby zaznać relaksu nad wodą blisko domu. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku poinformowała o wynikach kontroli na podlaskich kąpieliskach i są one naprawdę dobre. 10 miejsc, z których podlasianie korzystają stale oraz 3 lokalizacje służące jako okazjonalne miejsce do kąpieli uzyskały pozytywne oceny. I choć temperatura wody nie zachęca do pływania (większość miejsc to mniej niż 20 stopni Celsjusza) to wszystkie są czyste i bezpieczne.

Sanepid informuje, że woda jest przydatna na terenie kąpielisk: Camp Serwy (powiat augustowski), Zarzeczany (powiat białostocki), plaża miejska w Supraślu, "Na Fali" (Michałowo), Czapielówka (Czarna Białostocka), plaża w Wasilkowie oraz na plaży miejskiej na terenie Ośrodka Sportów Wodnych "Dojlidy", kąpieliskach miejskich w Siemiatyczach, Czyżewie i Topolinie w Drohiczynie. Dobra warunki ma też woda na Plaży Radiowej Trójki nad Neckiem, na plaży w Łomży oraz zalewie w Sokółce.

Zwraca uwagę, że w porównaniu do 2017 roku spadła liczba zgłoszonych kąpielisk z 35 do 13. Zdaniem Sanepidu niebawem pojawią się kolejne zgłoszenia, bo sezon kąpielowy w wielu miejscach dopiero się rozpoczął. 

(PS/ Foto: BI-Foto)
 

Gdzie można się kąpać na Podlasiu? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama