Styl życia, Gdzie słońce wschodzi kędy zapada - zdjęcie, fotografia

Czy w Białymstoku można zobaczyć zachód słońca? Czy da się odpocząć w granicach miasta, ale z dala od zgiełku? Czy można oprzeć się o belę siana?

Na te wszystkie pytania odpowiedź brzmi: tak! Wystarczy trochę rozejrzeć się wokół siebie i po prostu chcieć. Nawet w największej betonowej dżungli, do której, jak się wydaje, aspirujemy, można odetchnąć od miejskiego zgiełku. Usiąść na świeżo skoszonym polu, oprzeć się o belę siana, otworzyć butelkę wina, wyjąć przekąskę i zrobić piknik.

Warszawa ma swoje europalety imitujące las i betonowe schody imitujące pnie drzewa. Dopóki nie wszystkie tereny zielone zostały u nas zabetonowane, możemy cieszyć się obcowaniem z naturą. Nie, nie powiemy Wam gdzie w Białymstoku jest miejsce ze zdjęcia. Kto rozpozna - może tu łatwo trafić. 

Dopóki "słońce ziemią kołysze" i wysyła do nas swoje ciepłe promienie - weźcie ze sobą bliskich i zamiast przeżywać przed telewizorem perypetie Złotopolskich na Wspólnej lub niekończące się pyskówki - spakujcie coś do jedzenia i picia, koc, może ciekawą książkę i idźcie podziwiać wspaniałą grę światła jaką daje zachód słońca.

Przytulcie się, powiedzcie sobie kilka ciepłych, jak sierpniowe słońce, słów i po prostu pomilczcie w zadumie. Odnajdźcie swoje miejsce mocy, swoje miejsce relaksu, gdyż nic nie zastąpi takich chwil.

Coraz więcej osób docenia walory przebywania poza czterema ścianami. Biegamy, jeździmy, spacerujemy. I bardzo dobrze. Ale czasami warto się po prostu zatrzymać. I słuchać. Zdziwicie się, że nagle obok miejskiego zgiełku można usłyszeć świerszcza, pszczołę czy nieodległy śpiew ptaków. Podejmijcie wyzwanie i podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami w penetrowaniu Białegostoku w poszukiwaniu swojej ostoi. 

I pamiętajcie, zachód słońca na jutro jest przewidziany około 19:25. Ma być bezchmurne niebo i bardzo ciepło...

(Włóczykij)

Gdzie słońce wschodzi i kędy zapada komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama