17°C bezchmurnie

Gimme Danger w letnik kinie przy BOK-u

Kiedy: 2018-08-11 , godzina: 21:00 | Gdzie: BOK, ul. Legionowa 5

Kultura, Gimme Danger letnik kinie - zdjęcie, fotografia

Kino plenerowe to już tradycja Białostockiego Ośrodka Kultury. Jak co roku pracownicy zapraszają wszystkich fanów dobrego kina na letnie pokazy pod gwiazdami. Najbliższy seans odbędzie się w sobotę, 11 sierpnia.

Podczas wakacyjnych wieczorów zaprezentowane będą filmy poszerzające percepcję odbiorców sztuki filmowej, świata, człowieka i muzyki (tylko u nas filmy z muzyką na żywo – pod chmurką)!

Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.

Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.

W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”.

Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, „Gimme Danger” jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób. Niech żyją The Stooges!

Widzów zachęcamy do zabrania ze sobą koców, śpiworów i karimat (noce bywają chłodne). Mamy nadzieję, że jak zwykle spotkamy się w bardzo licznym gronie!

(11 sierpnia 2018 r., sobota, godz. 21:00, plac brzy BOK, ul. Legionowa 5 – Gimme Danger, reż. Jim Jarmusch, USA, 108′)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)


Gimme Danger w letnik kinie przy BOK-u komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl