Gmina Choroszcz zachęca: Zapisz się na Bieg Niepodległości już dziś

Sport, Gmina Choroszcz zachęca Zapisz Niepodległości dziś - zdjęcie, fotografia
LIS 09
Choroszcz godz: 12:00

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do Choroszczy do udziału w V Biegu Niepodległości – z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bieg odbędzie się w sobotę 9 listopada. Zapraszamy wszystkich: i dorosłych, i dzieci!

Przed czterema laty Gmina Choroszcz powróciła do pięknej tradycji jaką jest Bieg Niepodległości w Choroszczy. W 2015 roku trasa prowadziła alejkami Parku Pałacowego przy Letniej Rezydencji Branickich, w 2016 i 2017 roku start i meta biegu były zlokalizowane przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”. Od 2018 roku start i meta Biegu Niepodległości są umiejscowione na zrewitalizowanym Rynku 11 Listopada. Nie inaczej będzie w tym roku i trasa V Biegu Niepodległości będzie wiodła ulicami: A. Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, następnie ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, a dalej ulicami: Zastawie II, Zastawie I, Dominikańską i na metę na Rynku.

W 2019 roku przed biegiem głównym, tradycyjnie już, odbędą się biegi dla dzieci. Start i meta są zlokalizowane na Rynku 11 Listopada, a trasa wiedzie Błoniami Jana Pawła II i wokół kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. 

Wpisowe w biegu głównym wynosi 30 zł od osoby (40 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika – bez względu na wynik sportowy – będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy, a także okolicznościowy gadżet w postaci kubka. Oprócz tego, najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej, a także „gminnej”) otrzymają statuetki i nagrody. Jako, że w tym roku będziemy obchodzić 101. rocznicę odzyskania niepodległości Polski, zawodnik, który ukończy bieg na 101. miejscu zostanie wyróżniony w sposób wyjątkowy. W jaki sposób? Niech to pozostanie niespodzianką.

W biegach dziecięcych wpisowe wynosi 5 zł od uczestnika (10 zł w dniu biegu) i tu także każdy młody uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Uwaga: warunkiem udziału dziecka w biegu jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów na udział dziecka w biegu. Zgodę tę rodzicie lub opiekunowie zobowiązani są dostarczyć do biura M-GCKiS w Choroszczy (Choroszcz, ul. H. Sienkiewicza 29) lub w dniu biegu – do biura zawodów.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Biegu Niepodległości w Choroszczy, do kibicowania na trasie oraz przy mecie!

Regulamin biegu

Formularz zapisów na stronie Elektronicznezapisy.pl (dla biegu głównego biegaczy w wieku min. 15 lat)

Zgoda rodzica/opiekuna

Strona wydarzenia na portalu Facebook

(Źródło i foto: UM w Choroszczy/ oprac. Cezarion)

Reklama

Gmina Choroszcz zachęca: Zapisz się na Bieg Niepodległości już dziś komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama