8°C słabe opady deszczu

Gmina Dobrzyniewo otrzyma 2 miliony złotych na budowę sali gimnastycznej

Wiadomości, Gmina Dobrzyniewo otrzyma miliony złotych budowę gimnastycznej - zdjęcie, fotografia

Sala gimnastyczna, która powstanie w Fastach w gminie Dobrzyniewo Duże, nie będzie tylko jeszcze jedną salą. Wystartował właśnie specjalny program Ministerstwa Sportu, który pozwoli na modernizowanie, przebudowywanie i remonty różnych obiektów sportowych, które po remoncie pozostaną ogólnodostępne.

Minister Sportu już wiele miesięcy temu zapowiadał poprawę w finansowaniu przebudów i remontów, ale także i budów różnego rodzaju obiektów sportowych. Podstawą miała być tu ogólnodostępność tego rodzaju inwestycji, ponieważ podstawowym założeniem była poprawa kondycji dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zachęcenie ich do zdrowego stylu życia poprzez między innymi uprawnianie sportu.

Taki program powstał, a jego pierwsze efekty na Podlasiu poznamy już niebawem. W miniony czwartek przy szkole podstawowej w Fastach, minister Krzysztof Jurgiel wraz z politykami PiS przekazali dyrektorowi szkoły oraz pani sołtys Fast jak w praktyce będzie wyglądał w Dobrzyniewie Dużym program „Sportowa Polska”. To właśnie z tego programu zostanie zmodernizowana wysłużona już mocno sala gimnastyczna szkoły podstawowej tuż za rogatkami Białegostoku.

- Odpowiedzieliśmy na apel, który pani Dyrektor Markowska, pani Sołtys Renata Brzeska, radni gminy z Panem Ireneuszem Lewkowskim na czele, oraz rodzicie i mieszkańcy Fast skierowali do Pana Posła Jurgiela i do mnie ponad rok temu. Budowa Sali gimnastycznej w Fastach jest inwestycją mającą na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego. Ta sala sportowa ma służyć jednocześnie lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego. W świetle dostępnych danych, nadal spora część populacji dzieci i młodzieży szkolnej nie ma dostępu do bezpiecznej i funkcjonalnej szkolnej infrastruktury sportowej. Mając na uwadze fakt, że obiekty przyszkolne nie tylko pełnią funkcje związane z poprawą warunków realizacji zajęć wychowania fizycznego, ale również powinny stanowić sieć podstawowych obiektów sportowych, ogólnodostępnych dla każdego, obiekty tego typu zasługują na szczególną uwagę w naszych oczach – mówił pod szkołą w Fastach Sebastian Łukaszewicz.

- Celem programu „Sportowa Polska”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem objęte są obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. Wysokość środków finansowych, planowana do wydatkowania na realizację Programu w całej Polsce w roku 2018, wynosi około 21 mln zł. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że moja rodzinna Gmina Dobrzyniewo Duże otrzymała 2.000.000 zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej przy szkole za którą się znajdujemy co stanowi 50% wartości całej inwestycji – przekazał Krzysztof Jurgiel, Poseł na Sejm RP.

Sala gimnastyczna przy szkole w Fastach jest dla lokalnej społeczności bardzo istotna. Władze gminy wraz z radnymi od ponad roku zabiegały o środki na remont obiektu. Z własnych tylko funduszy ciężko byłoby zrealizować inwestycję wartą ponad 2 miliony złotych. Program „Sportowa Polska” dał tę możliwość i nie tylko Fastom, w których za chwilę rozpoczną się prace przetargowe, a następnie remontowe. Obiekty sportowe z tego ministerialnego programu w naszym regionie uda się zmodernizować także w Łomży, Śniadowie czy Jeleniewie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: mat. pras.)

 


Gmina Dobrzyniewo otrzyma 2 miliony złotych na budowę sali gimnastycznej komentarze opinie

  • gość 2018-09-21 19:24:41

    Brawo za wsparcie ale czy naprawdę ten borsuk z całą świta musiał przyjeżdżać do Dobrzyniewa przecież dzisiaj jest piątek normalny dzień pracy a nie pora na uroczystości i fety . Dlaczego zawsze niezależnie czy z po czy z pis znajdzie się jakiś borsuk który de organizuje pracę całej szkoły,gminy czy urzędu bo chce być obecny w mediach . Następnym razem pokażcie zdjęcie szkoły i napiszcie o dotacji a nie pokazujcie borsuków to nie będą może jeździć po wsiach,

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl