Wiadomości, Gmina Łapy wyremontuje drogi - zdjęcie, fotografia

Na zaakceptowanej przez wojewodę podlaskiego Bohdana Paszkowskiego liście inwestycji rekomendowanych do dofinansowania w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych są trzy inwestycje na drogach w gminie Łapy. Dzięki temu będzie można zrealizować inwestycje, które posłużą mieszkańcom.

Wszystkie trzy wnioski o dofinansowanie złożone do programu przez gminę Łapy otrzymały rekomendację Wojewody do dofinansowania. To przebudowa dróg na osiedlu Barwiki w Łapach: ul. Barwikowskiej, ul. Puchalskiego i ul. Wodzickiego wraz z budową kanalizacji deszczowej; przebudowa ul. Mokrej w Łapach w zakresie budowy nawierzchni jezdni, chodnika wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz budowa ulic Spokojnej i Polnej w Uhowie. To drogi żwirowe w bardzo złym stanie technicznym. Planowane inwestycje mają kosztować ponad 4 mln 220 tys. zł.

Ostateczną decyzję podejmie premier Mateusz Morawiecki. Wtedy też będzie znana kwota dofinansowania.

Łączna kwota do rozdysponowania w Podlaskiem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2019 r. w tym naborze to 263,2 mln zł.

- To świetna wiadomość dla mieszkańców naszej gminy. Czekamy na decyzję Pana Premiera. Jesteśmy dobrej myśli. Na najbliższej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Łapach (05 sierpnia br.) zawnioskuję o zmianę w Wieloletniej Prognozie Finansowej, tak aby środki finansowe na powyższe inwestycje były zagwarantowane, co umożliwi ogłaszanie przetargów – mówi Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.

(Źródło i foto: UM w Łapach/ oprac. ASM)

Gmina Łapy wyremontuje drogi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama