Grzechy młodych kierowców, przez które 20-latkowie płacą więcej za ubezpieczenie samochodowe

Artykuł Partnerski, Grzechy młodych kierowców przez które latkowie płacą więcej ubezpieczenie samochodowe - zdjęcie, fotografia

Ubezpieczenia komunikacyjne dla młodych kierowców są dużo droższe niż koszty związane z zakupem polisy samochodowej ich rodziców. Dzieje się tak, bo ubezpieczenie tego rodzaju klientów wiąże się z wyższym ryzykiem wypadku, a tym samym z koniecznością wypłacenia odszkodowania. Jeśli jesteś początkującym kierowcą, sprawdź, jakich błędów unikać i dlaczego Twoja składka może być wyższa.

Młodzi kierowcy nie mogą pochwalić się doświadczeniem i bezszkodową historią jazdy

Wiele osób idzie na kurs prawa jazdy i zdaje egzamin tuż po ukończeniu swoich 18. urodzin. Ten pierwszy przejaw samodzielności motywuje ich często do szybkiego zakupu własnego pojazdu, aby być niezależnym. Sielanka kończy się w momencie, w którym trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu pojazdu. Wówczas wysoka składka zazwyczaj zwala z nóg.

Z danych opublikowanych wcześniej w naszym serwisie (https://ddb24.pl/artykul/mlodzi-kierowcy-otrzymali/600877) wynika, że w 2018 roku średnia cena ubezpieczenia OC dla osób poniżej 25 lat była nawet o 1000 zł wyższa niż składka doświadczonych kierowców.

Znasz to? Zatem na pewno przyznasz, że to zbędny wydatek. Na początku swojej drogi jako kierowcy dużo lepszym wyjściem jest współdzielenie samochodu z bardziej doświadczonym członkiem rodziny, np. z tatą, starszym rodzeństwem czy małżonkiem. Wówczas jego doświadczenie i wypracowane zniżki sprawią, że koszty Waszej wspólnej polisy będą bardziej przystępne, a Ty w tym czasie sam zapracujesz na swoją - niższą już składkę ubezpieczeniową.

Młodzi kierowcy kupują sportowe auta

Chęć pochwalenia się przed kolegami czy posmakowania szybkiej jazdy i adrenaliny popycha Twoich rówieśników do zakupu samochodu, na który ubezpieczyciele nie będą patrzyli przychylnie. BMW, Audi czy inne, sportowe auta o dużej pojemności silnika pozwalają na osiąganie dużej prędkości, a tym samym zwiększają ryzyko spowodowania wypadku. Właśnie dlatego TU podnoszą składkę właściciela takich marek.

Jeszcze przed zakupem ubezpieczenia, a nawet przed wyborem samochodu możesz sam się o tym przekonać. Szacowane koszty w przypadku auta, które Cię interesuje przedstawi Ci porównywarka Mubi, z której skorzystasz bez konieczności wychodzenia z domu.

Młodzi kierowcy jeżdżą niebezpiecznie

Posiadanie sportowego samochodu idzie w parze z szybką, niebezpieczną jazdą. To po raz kolejny chęć zaimponowania rówieśnikom i poczucia adrenaliny. Firmy ubezpieczeniowe doskonale wiedzą o tym, że wielu młodych kierowców lubuje się w takim sposobie prowadzenia samochodów, dlatego zaproponowanie wyższej składki jest swego rodzaju zabezpieczeniem dla TU. Szybka jazda niesie większe ryzyko wypadku, a tym samym konieczności wypłacenia rekompensaty finansowej.

Młodzi kierowcy kupują samochód zbyt wcześnie

I nie chodzi tylko i wyłącznie o brak doświadczenia i bezszkodowej historii jazdy. Dwudziestoletni kierowcy są jeszcze singlami. A jak wiadomo, ubezpieczyciele dużo lepsze warunki proponują osobom, które mają już założone rodziny i posiadają dzieci. Ubezpieczenia samochodowe w Mubi, jakie zaproponuje Ci porównywarka na pewno uwzględni też ten fakt z Twojego życia.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe tak dużą wagę przywiązują do stanu cywilnego kierowców? Doświadczenie pokazuje, że osoby samotne, które nie mają jeszcze zobowiązań, podchodzą do ryzyka związanego z brawurową jazdą dosyć lekkomyślnie. Tymczasem ci, którzy przewożą samochodem rodzinę, w tym także dzieci, są dużo bardziej ostrożne, jeżdżą wolniej i bezpieczniej. W ich przypadku ryzyko spowodowania wypadku maleje, dlatego maleje również ich składka.

(BL)

Grzechy młodych kierowców, przez które 20-latkowie płacą więcej za ubezpieczenie samochodowe komentarze opinie

 • Michał - niezalogowany 2019-01-30 17:28:08

  Nie przesadzajmy wystarczy porównać w aplikacji Kupdirect z Google Play i w 5 sek oferty różnych towarzystw bez wpisywania danych
  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 • Michał - niezalogowany 2019-01-30 17:34:26

  Nie przesadzajmy wystarczy porównać w aplikacji Kupdirect z Google Play i w 5 sek oferty różnych towarzystw bez wpisywania danych
  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 • Michał - niezalogowany 2019-01-30 17:40:04

  Nie przesadzajmy wystarczy porównać w aplikacji Kupdirect z Google Play i w 5 sek oferty różnych towarzystw bez wpisywania danych
  https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

 • Katarzyna - niezalogowany 2019-01-31 13:15:09

  Dobrym sposobem na zmniejszenie kosztu OC dla młodego kierowcy jest skorzystanie z opcji współwłasności samochodu z doświadczonym kierowcą. Na stronie porównywarki ubezpieczeń Ubea można sprawdzić, ile zapłaci się za ubezpieczenie OC wtedy, kiedy jedynym właścicielem auta jest młoda osoba i wtedy, kiedy auto ma dwóch właścicieli.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama