-4°C bezchmurnie

Gwiazdy futbolu szkoliły trenerów MOSP [ZDJĘCIA]

Działacze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, mimo ogromnych problemów finansowych, nie zwalniają tempa w swoim procesie zmian strukturalno-organizacyjno-sportowych. W ostatni poniedziałek i wtorek na obiektach przy ulicy Świętokrzyskiej pojawili się znani w całej niemal Polsce trenerzy, którzy mieli za zadanie przeprowadzić warsztaty szkoleniowe dla zatrudnionych w ośrodku trenerów.

Jednym z trenerów, który przyjechał specjalnie do Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, był Paweł Janas. W przeszłości reprezentant kraju, uczestnik Mistrzostw Świata w Hiszpanii w 1982 r., członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. Drugim uczestnikiem konferencji był znany w przeszłości były kadrowicz, także uczestnik Mistrzostw Świata z Meksyku w 86 r., Ryszard Komornicki. Natomiast innym z prelegentów, był także Tomasz Borkowski, trener edukator PZPN, od lat związany z klubami z Pomorza.

Zajęcia praktyczne na boisku były poprzedzone multimedialnym wykładem teoretycznym dotyczącym m.in. wdrożenia usystematyzowanego, długofalowego planu szkolenia młodzieży, który będzie obowiązywał w klubie jeszcze w tym półroczu. Ma on na celu wychowanie, wytrenowanie jak największej liczby młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mogliby z powodzeniem zaistnieć w seniorskiej piłce.

Trenerzy dziś pracujący w białostockim klubie mieli zatem okazję zapoznać się z najnowszymi metodami szkoleniowymi, które stosowane są w topowych klubach europejskich. Warto dodać, że drugiego dnia, sztab szkoleniowy klubu, pojawił się na boiskach MOSP w celu obejrzenia pokazowego treningu, jaki przeprowadził trener Ryszard Komornicki na drużynie trenera Piotra Szydłowskiego – czyli chłopców urodzonych w roku 1999 r., na co dzień występujących w Centralnej Lidze Juniorów.

Bardzo owocne i pracowite dwa dni na obiektach ośrodka, ze świetnie przygotowanymi merytorycznie i praktycznie szkoleniowcami, z pewnością pozostanie w pamięci trenerów i posłuży podniesieniu jakości pracy z utalentowaną młodzieżą trenującą w ośrodku.

- Jest to początek radykalnych zmian, jakie powoli wprowadzamy w ośrodku. Pragniemy usystematyzować pracę z dziećmi i młodzieżą w klubie. Stąd pomysł zaproszenia utytułowanych trenerów. Już wprowadziliśmy najnowocześniejszy internetowy system pozwalający nam na usprawnienie procesu szkoleniowego, sprawnego zarządzania zajęciami, czy monitoring postępów podopiecznych oraz bycia w bliskim kontakcie z rodzicami i opiekunami dzieci. Cały czas liczymy także na dobrą wolę prezydenta i uruchomienia środków zapisanych w budżecie na renowację i remont ośrodka. Jesteśmy także blisko porozumienia ze strategicznym operatorem, który miejmy nadzieję, pozwoli nam rozwinąć skrzydła. To wszystko powoduje, że jednak z optymizmem patrzymy w przyszłość – powiedział redakcji ddb24.pl dyrektor sportowy i koordynator procesu szkolenia, Maciej Kudrycki.

Nasza redakcja wspiera MOSP w swoich działaniach m.in. poprzez patronat medialny na ośrodkiem. W lutym tego roku podpisana została umowa współpracy pomiędzy redakcją Dzień Dobry Białystok, a władzami Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego.

(Cezarion/ Foto: MOSP)


Gwiazdy futbolu szkoliły trenerów MOSP [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl