Handel ludźmi

Joanna Deoniziak - blog 18/10/2018 11:42
PAŹ 18
Białystok godz: 11:43

Handel ludźmi to obecnie jeden z głównych problemów zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym współczesnej przestępczości. Już sama wiedza na ten temat i świadomość zagrożeń, może pomóc uniknąć przykrych zdarzeń.

 

Jak podaje ONZ, handel ludźmi - dziećmi i kobietami, pracownikami zmuszanymi do niewolniczej pracy - jest dzisiaj najbardziej dochodowym przestępstwem w Europie. Szacuje się, że zyski z handlu ludźmi wynoszą rocznie 2,5 mld euro (na całym świecie dochodzą do 32 mld dolarów).

Jedną z najważniejszych rzeczy związanych ze zwalczaniem handlu ludźmi jest budowanie szeroko rozumianej świadomości społecznej. Aby zwalczać i zapobiegać przestępstwu handlu ludźmi, które jest wyjątkowo dynamiczne, podlegające znacznym wahaniom, trzeba poznać złożoność tego zjawiska. Pomóc w tym ma Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi, organizowany i obchodzony pod auspicjami Unii Europejskiej.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi, w dniu 18 października w Liceum Ogólnokształcącym Nr XIV im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku, uczniowie klas: I c, I d i II c uczestniczyli w spotkaniu z sierż. sztab. Martą Gawieńczyk z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i mł. insp. w st. spocz. Joanną Deoniziak, nauczycielem przedmiotu „Służba w Policji”. W trakcie wystąpień, prelegenci przybliżyli między innymi: historię handlu ludźmi oraz współczesne formy handlu ludźmi. W drugiej części spotkania uczniom zaprezentowano film dot. handlu ludźmi pt. „Uprowadzona”, oparty na scenariuszu francuskiego mistrza akcji Luca Bessona (Leon Zawodowiec) ze znakomitą rolą Liama Neesona. Czy można wyobrazić sobie coś gorszego niż przysłuchiwanie się porwaniu własnej córki za pośrednictwem telefonu komórkowego? Ten koszmar przeżywa Bryan (Liam Neeson), były agent służb specjalnych, któremu pozostało bardzo mało czasu, aby wyrwać 17-letnią Kim z rąk bezwzględnego gangu handlującego kobietami.

Handel ludźmi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama