„Hanoi Hello!” Wojciecha Gilewicza w ramach festiwalu Wschód Kultury

Kultura, „Hanoi Hello!” Wojciecha Gilewicza ramach festiwalu Wschód Kultury - zdjęcie, fotografia
SIER 20
Galeria Arsenał godz: 10:00

Galeria Arsenał zaprasza w sumie na trzy indywidualne wystawy artystów odbywające się w ramach Festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar lub towarzyszące temu wydarzeniu. Pierwsze z nich już dziś, z którym można zapoznać się do późnego wieczora. To indywidualna wystawa Wojciecha Gilewicza zatytułowana „Hanoi Hello!”.

Filmy Wojciecha Gilewicza powstawały podczas jego podróży po Azji (2008–2018). Są dokumentami subiektywnego spojrzenia na krajobraz (miejski, wiejski) i przyrodę, w które artysta stopniowo wnika. Każdy z nich jest odrębnym dziełem, ale razem tworzą spójną narrację o uprzywilejowanej pozycji „obcego”.

Nie udają, że mówią o innych, ale posługują się zanurzeniem w kulturze innego kraju jak lustrem, w którym można poddać w wątpliwość własne działania i bliżej przyjrzeć się osiągnięciom. Artysta testuje publiczną percepcję, zachęcając do aktywnej obserwacji otaczającej nas ikonosfery i do odkrywania sztuki w jednoczesnym rozpadzie i odnawianiu się życia codziennego. Cała prezentacja opowiada o tym, czym jest podróżowanie, a jednocześnie sama jest podróżą po mieście.

Wojciech Gilewicz Hanoi Hello!

20.08.2019 - 10.10.2019

Otwarcie: 20.08.2019, godz. 10.00 do godz. 20.00

Miejsce: Galeria Arsenał w Białymstoku, Centrum Handlowe ALFA, Hort Cafe, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Namaste Bio Organic Shop, Pasmanteria Hobbystyczna, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Muzeum Wojska

Kuratorka: Aleksandra Kluczyk

(Źródło i foto: GA/ oprac. Kalina)

„Hanoi Hello!” Wojciecha Gilewicza w ramach festiwalu Wschód Kultury komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama