Wiadomości, Harcerze przeszkolili ponad osób udzielania pomocy - zdjęcie, fotografia

Projekt Bezpieczny Białystok finansowany ze środków Miasta Białystok powoli dobiega końca. Głównym celem projektu było propagowanie idei niesienia pomocy potrzebującym, w szczególności nauczenie korzystania z nowych defibrylatorów AED.

Ratownicy Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i harcerze z Hufca ZHP Białystok przeprowadzali zajęcia z pierwszej pomocy w przedszkolach, szkołach oraz w innych grupach zorganizowanych. Łącznie przeszkolili 1202 osób.

Od czerwca do grudnia zostało przeprowadzonych 10 pokazów z wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Pokazy odbyły się m.in. w galeriach handlowych, podczas imprez organizowanych przez Białystok Biega i Wampirady.

Ratownicy Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i harcerze z Hufca ZHP Białystok apelują: NIE BÓJ SIĘ DZIAŁAĆ!

Kiedy zauważysz nieprzytomną osobę to udrożnij drogi oddechowe. Jeżeli nie wyczuwasz oddechu wyślij kogoś lub sam przynieś AED i zadzwoń na numer 112. Wykonuj RKO (30 uciśnięć, 2 wdechy) do momentu podłączania AED. Włącz AED i postępuj zgodnie z poleceniami wydawanymi przez urządzenie. To naprawdę proste! Dlatego nie bój się działać.

(Źródło i foto: ZHP/ oprac. ASM)

Załączniki

Harcerze przeszkolili ponad 1000 osób z udzielania pomocy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama