Felietony, Honor Ojczyzna - zdjęcie, fotografia

Twitterowy przegląd tygodnia

 Miniony tydzień na twitterze znów zdominował temat Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Jak większość z nas wie, marszałek złożył dymisję, która została przyjęta przez Sejm. Na stanowisku zmieniła go dotychczasowa minister MSWiA Elżbieta Witek. Marek Kuchciński został „pożegnany” owacją ze strony jego kolegów partyjnych, prawdą jest, że na jego rodzinnym Podkarpaciu jest szanowany również przez wielu działaczy opozycyjnych. Był i jest pracowitym posłem i w opinii wielu dobrze służy Polsce. Dziwi mnie fakt, że o ile są to informacje potwierdzone, marszałek nabujał prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu o ilości odbytych lotów. Akurat premier Kaczyński to niezbyt dobry adres do oszczędnego gospodarowania prawdą. Ale to problem Marka Kuchcińskiego, już po jego dymisji twitter oczywiście komentował całą sytuację.

Zacznę od wypowiedzi lidera PO – Grzegorza Schetyny, który opisał to tak: #Kuchciński to partyjne państwo PiS w pigułce. Jego odejście niewiele zmienia. Trzeba głębokiej zmiany, by państwo realizowało nie zachcianki polityków a realne potrzeby ludzi: wyższe płace, niższe rachunki, sprawną służbę zdrowia, czyste powietrze.

Cóż, pamiętamy, że koledzy partyjni Pana Grzegorza dawno postawili diagnozę o państwie teoretycznym, pewnemu ministrowi dowożono pizzę służbowym autem, a rachunki akurat były wyższe – te w restauracji „Sowa i Przyjaciele”.

Twitterowicz Jacek „Komisarz” Wrona postawił sprawę jasno: Powiem krótko! Kuchciński może dla mnie fruwać nawet na latającym dywanie z księżniczką perską! Módlcie się, aby nie wróciła do koryta ta lewacko- nihilistyczna banda, która grabiła nas przez lata, bo to będzie koniec naszej Polski!

Zostawmy już Kuchcińskiego w spokoju, trudno robić z tego sagę. Żeby było trochę lżej na sercu – skupimy się teraz na radosnym wydarzeniu, jakim był turniej siatkówki mężczyzn rozgrywany w Polsce, a którego stawką był awans do IO w Tokio. Nasi złoci chłopcy pod wodzą Vitala Heynena zmierzyli się kolejno z Tunezją, Francją i Słowenią. W trzech meczach stracili tylko jednego seta i pewnie awansowali do przyszłorocznych igrzysk. Tak komentowano to na twitterze: profil TVP Sport napisał: Jak jednym słowem najtrafniej określić naszą drużynę? Nasza propozycja: Herosi #Tokio2020. Podwójna krótka ćwierknął: Nie wiem jak Wy uważacie, ale jestem zdania, że dopiero z naszą kadrą Heynen uwolnił w pełni swój potencjał trenerski i osobowościowy. Sam trener Vital Heynen na swoim twitterze zwrócił się do kibiców po angielsku: Tokyo, Saturday, Augustus 2020 at 14:15 polish time...put this in your agenda. This is when and where we all want to write history #zlotymedal. Thanks to Gdansk, our great players, our magnificent fans for making the first step. Your coach Vital Heynen. Nie będziemy tłumaczyć wszystkiego, ale krótko mówiąc: trener wierzy w złoto w Tokio. I my też wierzymy!

W Płocku natomiast odbyła się kolejna parada równości, podobna do poprzednich, z udziałem podobnych uczestników, a nawet tych samych, gdyż najwyraźniej podróżują po Polsce i dołączają do kolejnych marszów. Płocczanin, 15-letni Jakub Baryła stanął na drodze paradzie i z krzyżem w ręku usiłował zatrzymać pochód. Policja oczywiście wynieśli protestującego, ale jego czyn (nawiązujący do postawy księdza Skorupki podczas bitwy warszawskiej z bolszewikami w 1920 r.) był szeroko komentowany na twitterze. Niejaki Wojciech Sadurski widział to tak: Śmieciowy portal robi krzywdę niezrównoważonemu dziecku udającemu Skorupkę. Jak się położy, będzie Rejtankiem, a @wPolityce_pl z powagą to nagłośni. Odpisał mu sam zainteresowany: Po pierwsze nie „niezrównoważonemu”, to już czysta propaganda, badał mnie Pan? Po drugie nie „dziecku”, mam 15 lat, polecam zapoznać się z biologią. Po trzecie nie „udającemu”, przez to, co zrobiłem chciałem skłonić do debaty i refleksji. Czuję obrazę, ma Pan problemy z pychą? Twitterowiczka Pani Renatka, która nagłośniła całą akcję skomentowała: Szacun Jakub. Tylko kulturą można zabić to chamstwo, a spokojem głupotę. Powodzenia.

Sam Jakub też jeszcze zabrał głos w sprawie całej sytuacji, pisząc do Ojca Kramera: Ojcze Kramer, Pan Jezus z krzyżem stanął naprzeciw złu i grzechom. Nasza Wiara Święta nakazuje nam przeciwdziałać takim czynom. Ja także usiłowałem to zrobić. Mówienie, że szedłem przeciw ludziom jest krzywdzące, szedłem przeciw złym czynom, którymi jest promocja homoseksualizmu.

Każdy z nas może w swoim sumieniu ocenić postawę Jakuba i wielu innych, którzy w ten czy inny sposób usiłowali blokować parady równości. Mi pozostaje pożegnać się z Wami do przyszłego tygodnia z twitterowymi reminescencjami!

(Włóczykij/ Foto: ASM)

Honor, Ojczyzna i Bóg komentarze opinie

  • gość 2019-08-19 05:41:41

    "Bardzo ciekawy " jest ten artykul. Niestety trudno jest powiazac tresc z tytulem!
    A najciekawsze jest to , ze juz na wstepie przytoczono postac bylego marszalka , z ktorego probowano zrobic bohatera pomimo jego zachowan majacych znamiona przestepstwa.

  • gość 2019-08-19 05:43:43

    "Bardzo ciekawy " jest ten artykul. Niestety trudno jest powiazac tresc z tytulem!
    A najciekawsze jest to , ze juz na wstepie przytoczono postac bylego marszalka , z ktorego probowano zrobic bohatera pomimo jego zachowan majacych znamiona przestepstwa.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama