Polityka, always - zdjęcie, fotografia

Ten niezapomniany cytat świetnie pasuje do ostatniej wypowiedzi przewodniczącego SLD Czarzastego Włodzimierza, który był uprzejmy powiedzieć w studiu TVP, że Sowieccy żołnierze wyzwalali Polskę podczas II Wojny Światowej.

Najwyraźniej polityk lewicy ma w sobie głęboki sentyment do Armii Radzieckiej i wydaje się nie dostrzegać inwazji rosyjskiej na Polskę w 1939 r. oraz mordu katyńskiego.

Słowa wypowiedziane w studiu TVP poruszyły do głębi wielu komentatorów i spowodowały lawinę wpisów na twitterze. Oczywiście hashtag #Czarzasty zdominował dzisiejszy dzień.

Prowadzący program Michał Adamczyk napisał później na swoim twitterze: Sowieci napadli na Polskę w 39, w 44 z prawego brzegu Wisły tylko patrzyli jak Warszawa się wykrwawia, a Włodzimierz Czarzasty dziękuje im za "wolność". Nie, nie dziwi mnie, że on tak sądzi. Dziwi mnie, że tak wiele osób powiela tą sowiecką narrację.

Inny dziennikarz - Przemysław Wenerski dodał: A mnie dziwi, że art. 13 Konstytucji RP nie działa: "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu".

Rafał Ziemkiewicz analizuje: Nie przejmujcie się Wołodią, on się po prostu przestraszył wyniku Jaruzelskiej w lokalnych wyborach i chce ją wygumkować z lewicy (na razie mu się udało, choć bardzo brudnym chwytem) więc mizdrzy się do elektoratu jej nazwiska, mundurowo-doktrynalnego.

Dominik Tarczyński jak zwykle ostro, w swoim stylu: Takimi jak Czarzasty i ich sowiecką propagandą zajmował się po 1945 r. mój dziadek, Komendant w NSZ i tysiące Wyklętych. Dziękuj Bogu, Czarzasty, że żyjemy w czasach pokoju...Ja, wnuk Wyklętego składam zawiadomienie do prokuratury w sprawie promowania ustroju totalitarnego.

Dawid Wildstein uzupełnia: Czarzasty stwierdzający, że Armia Czerwona to wyzwoliciele; Razem wybielające komunizm w rocznicę Wielkiego Głodu; Biedroń z magnesikami z Mao i Che, czerwonymi z masowymi mordercami; debile w koszulkach z Leninem. No, ale problemem są nazistowskie wafelki.

Ciężko w sieci znaleźć komentarze przychylne takim słowom. Większość Polaków jest świadoma okropności wojny i udziału Sowietów. A co do Włodzimierza Czarzastego, to kiedyś słyszeliśmy takie powiedzenie: "jeśli trafi na właściwy kościół, a w tym kościele na właściwy chór, to nawet Żyd się nawróci". Trzymamy zatem kciuki za przewodniczącego i życzymy nawrócenia.

(Włóczykij/ Foto: Flickr.com/ Paweł Wiszomirski Lewica Razem)

 

I will always love you komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama