Idzie zima. Po co martwić się o samochód?

Motoryzacja, Idzie martwić samochód - zdjęcie, fotografia

Okres niskich temperatur powietrza, opady śniegu czy gołoledź tworzą ekstremalne warunki na drogach. Kierowcy powinni zachowywać, nawet pokonując krótkie odcinki, szczególną ostrożność, bo o stłuczkę wtedy nie trudno. Ale jest to też ciężki czas dla aut, których poszczególne podzespoły znacznie częściej niż w innych porach roku potrafią odmówić posłuszeństwa. Są jednak na to sposoby. Eksperci z wypożyczalni samochodów Eco Rental w Białymstoku doradzają, jak można zapewnić sobie zawsze sprawne, prawie nowe auto, i gdy konieczny jest wyjazd - nie stresować się tym, że pojazd nie odpali nam przy trzaskającym mrozie.

Posiadając własny samochodód trzeba niestety liczyć się z tym, że koszty jego eksploatacji nie będą należały do niskich. I nie ważne, czy będzie to super nowoczesny model, czy też starszy, uznawany za dość tani w użytkowaniu. W tym drugim przypadku zresztą niejednokrotnie bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów bywa na znacznie niższym poziomie. I nie ma co do tego wątpliwości - nawet mistrzowie kierownicy doceniają współczesne, zaawansowane technologicznie systemy bezpieczeństwa, pomagające wyjść cało z opresji.

Biorąc przy tym pod uwagę, że ruch uliczny w miastach narasta, a miejsc do parkowania zaczyna brakować, coraz więcej osób przesiada się do komunikacji publicznej. Mimo tego wielu z nich wciąż posiada samochody. To jasne, że przy trzaskającym mrozie i nocy z mocnymi opadami śniegu lepiej jechać do pracy autobusem. Gorzej, jeśli po pewnym czasie trzeba będzie auto odpalić, bo na przykład wypadnie pilnie dalszy wyjazd.

- W takich sytuacjach możemy mieć kłopoty z uruchomieniem silnika, gdy dojdzie do rozładowania akumulatora. Pół biedy, jeśli nie jest to tzw. głębokie rozładowanie, może pomogą wtedy przewody rozruchowe. Choć korzystanie z tego rozwiązania wcale nie służy żywotności akumulatora - przestrzegają fachowcy z wypożyczalni samochodów Eco Rental w Białymstoku.

Inna sprawa, że posiadając swoje "cztery kółka" musimy płacić za ubezpieczenie - przynajmniej obowiązkowe OC (a wysokość tego rośnie w zastraszającym tempie, w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych od nowego roku skoki cenowe w górę mogą wynieść do kilkudziesięciu procent), wykonywać regularnie badania techniczne w stacji kontroli pojazdów oraz naprawy eksploatacyjne. I nie jest to nasze widzimisię - niesprawny samochód nie przejdzie pozytywnie przeglądu przez diagnostów, a ci do czasu usunięcia usterek mogą zatrzymać dowód rejestracyjny. Wtedy nie ma innego wyjścia - trzeba płacić za naprawy i części zamienne.

- To jednak najmniej ważne. Bo obowiązkiem każdego właściciela auta powinno być dbanie o to, żeby jego pojazd, którym wyjeżdża na drogi, był absolutnie sprawny. Jest to przecież kwestia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg - podkreślają eksperci z wypożyczalni samochodów Eco Rental w Białymstoku. - Nietrudno sobie wyobrazić, co się stanie, jeśli przed przejściem dla pieszych zawiodą choćby hamulce, których stanu nie sprawdzono w serwisie przed zimą. Albo jeżeli kierowca stwierdził, że skoro nie ma śniegu, to nie musi wymieniać opon letnich na zimowe. A to błąd, bowiem w niskich temperaturach opony letnie, zbudowane z innej mieszanki gumowej, twardnieją, przez co wydłuża się droga hamowania pojazdu, spada przyczepność i stabilność prowadzenia auta.

To wszystko sprawia, że sporo posiadających prawa jazdy z utrzymywania aut, przesiada się do komunikacji miejskiej, a gdy potrzebują pilnie samochodu... korzystają z usług wypożyczalni.

- Takich klientów przybywa, a co ważne: wracają potem do nas - mówi Łukasz Zając z wypożyczalni samochodów Eco Rental.

I jednocześnie wyjaśnia, skąd bierze się taka tendencja: - Białostoczanin, który na co dzień nie potrzebuje auta, ale co jakiś czas musi skorzystać z samochodu, może do nas zadzwonić, zarezerwować konkretny model na dowolny termin, odebrać go sam lub umówić się z naszym pracownikiem na dostarczenie go na przykład w okolice dworca. Takie usługi również wykonujemy na specjalne życzenie.

Plusów rozwiązania, jakim jest korzystanie z wypożyczalni samochodów Eco Rental, jest sporo. Wśród najważniejszych należy wymienić:
- wypożyczalnia samochodów Eco Rental oferuje wynajem praktycznie nowych aut; są to pojazdy z przebiegami rzędu kilku, do kilkunastu tysięcy kilometrów, pochodzące z salonów sprzedaży należących do Konsorcjum Arefiew;
- flota obejmuje ponad 100 samochodów;
- wszystkie auta oferowane w wypożyczalni samochodów Eco Rental są dokładnie i regularnie sprawdzane w autoryzowanych serwisach (ASO), wszystkie stosowane części zamienne są wyłącznie oryginalne; wynajmujący mają więc pewność, że otrzymują samochody w pełni sprawne, co ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy;
- do wyboru jest szeroki przekrój modeli - od samochodów miejskich, poprzez popularne kompakty, do limuzyn czy SUV-ów oraz pojazdów dostawczych; klienci mogą zdecydować się na hatchbacki, sedany, kombi, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów;
- wypożyczalnia samochodów Eco Rental wyróżnia się przystępnymi na rynku białostockim cenami, bardzo konkurencyjnymi;
- pracownicy firmy są elastyczni w wielu aspektach, a sympatyczna i profesjonalna obsługa to atuty nie do przecenienia.

Kontakt z wypożyczalnią samochodów Eco Rental:
* rezerwacje - tel. kom. 608 36 88 88, e-mail - [email protected];
* Białystok - al. Jana Pawła II 85;
* Warszawa - al. Jerozolimskie 217 (obsługa lotnisk Okęcie i Modlin);
* Olsztyn - al. Warszawska 117 D.

(Artykuł sponsorowany / PW / Foto: ASM)

Reklama

Idzie zima. Po co martwić się o samochód? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama