Inscenizacja Bitwy Białostockiej. W tym roku, w nowym miejscu

Wiadomości, Inscenizacja Bitwy Białostockiej nowym miejscu - zdjęcie, fotografia
SIER 19
Plac NZS godz: 12:30

Zbliżająca się rocznica wojny polsko-bolszewickiej i Bitwy Białostockiej z 1920 roku już kolejny raz jest okazją do inscenizacji epizodu z walk. Widowisko odbędzie się w niedzielę (19 sierpnia) na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Poprzednie inscenizacje – rekonstrukcje Bitwy Białostockiej – cieszyły się dużym zainteresowaniem białostoczan, dlatego Miasto Białystok i Muzeum Wojska wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych Czemu By Nie, ponownie organizują widowisko oparte na odtworzeniu walk z wojny polsko-bolszewickiej. Tym razem inscenizacja najpierw pokaże życie codzienne w tamtych czasach, a następnie przeniesie widzów na pole wojennej potyczki z udziałem kawalerii. W tym roku będzie można zobaczyć na pewno więcej strojów i mundurów z epoki oraz więcej zróżnicowanego sprzętu wojskowego.

Pokaz odbędzie się 19 sierpnia o godz. 12.30 na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Białymstoku. Weźmie w nim udział ok. 120 rekonstruktorów, 3 repliki wozów militarnych, armaty i konie. Inscenizacja zostanie wzbogacona o scenografię, efekty dźwiękowe i pirotechniczne. Na specjalnie ustawionym telebimie widzowie będą mogli zobaczyć film oraz pokaz slajdów obejmujący zdjęcia z poprzednich rekonstrukcji i historyczne fotografie z epoki. Koszt realizacji widowiska to 90 tys. zł.

Zapraszam mieszkańców Białegostoku na inscenizację walk z wojny polsko-bolszewickiej. To widowisko w ciekawy sposób przybliży ważne dla naszej historii wydarzenie – Bitwę Białostocką z 22 sierpnia 1920 roku. Zachęci też do lepszego poznania historii naszego miasta i Polski – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Widowisko potrwa kilkadziesiąt minut. Potem rekonstruktorzy i pojazdy biorące w niej udział, udadzą się pod Muzeum Wojska w Białymstoku. Tam będzie można obejrzeć z bliska pojazdy i armaty, porozmawiać z uczestnikami inscenizacji. Będzie też możliwość bezpłatnego zwiedzania ekspozycji muzealnych. Chętni poczęstują się wojskową grochówką.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. ASM/ Foto: BI-Foto)

Inscenizacja Bitwy Białostockiej. W tym roku, w nowym miejscu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama