Intensywny tydzień mają tenisiści z Dojlid

Sport, Intensywny tydzień mają tenisiści Dojlid - zdjęcie, fotografia
PAŹ 25
godz: 17:15

Prawdziwy maraton meczów o ligowe punkty czeka w tym tygodniu Dojlidy Białystok. W sumie odbędą się aż cztery spotkania z udziałem naszych drużyn. Pierwsze potyczki już dziś.

Dla męskiej drużyny będzie do powrót do gry po ponad trzytygodniowej przerwie. Tenisiści Dojlid spędzili ją w dobrych humorach, bowiem w ostatniej kolejce (29 września) pokonali na wyjeździe Olimpię-Unię Grudziądz 3:1 i awansowali na 5. miejsce w tabeli Lotto Superligi. Teraz przed podopiecznymi grającego trenera, Wang Zeng Yi dwa starcia w odstępie dwóch dni. W najbliższy piątek (godz. 18) białostoczanie podejmą Wartę Kostrzyn (transmisja w SportKlub), a w niedzielę zagrają w Grodzisku Mazowieckim z miejscową Dartom Bogorią.

- Wygrana u siebie z ostatnią w tabeli Wartą to nasz obowiązek. Dysponujemy zdecydowanie lepszą kadrą, jesteśmy dużo silniejsi i musimy pokazać to przy stole - mówi menadżer klubu, Piotr Anchim. - O meczu z Bogorią na razie nie myślimy, ale na pewno czeka nas trudniejsza przeprawa. Naszym atutem może być fakt, że rywale mają w tym tygodniu bardzo dużo startów i muszą odczuwać tego skutki. Ale nad tym będziemy zastanawiać się dopiero w piątek wieczorem, po spotkaniu z Wartą - dodaje.

Interesująco zapowiadają się także dwa najbliższe mecze żeńskiej drużyny, która po czterech kolejkach zgromadziła trzy punkty i plasuje się na 9. miejscu. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że tenisistki Dojlidy mierzyły się dotąd - poza Bronowianką Kraków - z zespołami aspirującymi do walki o medale. W najbliższą środę (godz. 17.15) białostoczanki również udadzą się na bardzo trudny teren do Wrocławia, gdzie zagrają z miejscowymi akademiczkami. Dojlidy w tym spotkaniu nie będą mogły liczyć na pomoc Katarzyny Grzybowskiej-Franc, która odpoczywa po turnieju Polish Open.

- Zagramy więc w składzie: Michalina Górska, Julia Jackowska i Daria Kisiel. To będzie mecz na przetarcie, bowiem dużo ważniejsze wyzwanie czeka nas w sobotę - tłumaczy Anchim.

Wtedy to odbędą się pierwsze w historii ekstraklasy kobiet derby Białegostoku. Dojlidy już w składzie z Grzybowską-Franc podejmą ATS east rent (godz. 16).

- Obie drużyny potrzebują punktów jak tlenu. Zapowiada się zacięta walka o każdą piłkę i o wyniku może zdecydować dyspozycja dnia. Na pewno nie będziemy na straconej pozycji - kończy menadżer białostockiego klubu.

Program meczów Dojlid Białystok:

Środa, 23 października: KU AZS EU Wrocław - Dojlidy Białystok (godz. 17.15, Ekstraklasa kobiet)

Piątek, 25 października: Dojlidy Białystok - Warta Kostrzyn (godz. 18, Lotto Superliga)

Sobota, 26 października: Dojlidy Białystok - ATS east rent Białystok (godz. 16, Ekstraklasa kobiet)

Niedziela, 27 października: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dojlidy Białystok (godz. 16, Lotto Superliga).

(Źródło i foto: UKS Dojlidy/ oprac. Cezarion)

Intensywny tydzień mają tenisiści z Dojlid komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama