Wiadomości, Internauci wyśmiali rewelacje „Wyborczej” Wyśmiali polityków Platformy naszego regionu - zdjęcie, fotografia

Cała Polska miała wstrzymać oddech w związku z planowaną na dziś publikacją „Gazety Wyborczej” odnośnie niejasnych interesów Jarosława Kaczyńskiego. Po publikacji okazało się, że nie ma tam ani żadnych rewelacji na miarę obalenia rządu, ani niczego podobnego. Internauci wyśmiali publikację i wyśmiali polityków Platformy, którzy z wyraźnym podnieceniem komentowali w mediach społecznościowych ustalenia „Wyborczej”. Dostało się także politykom z naszego regionu.

Jeszcze dzień przed publikacją pracownicy „Wyborczej”, ale także dziennikarze innych lewicowych i liberalnych mediów w Polsce, zapowiadali polityczne trzęsienie ziemi. Napięcie rosło do wtorkowego poranka, kiedy okazało się, że żadnych rewelacji nie było. Jarosław Kaczyński, który był głównym bohaterem artykułu, nie dał się złapać na nagraniu na złamaniu prawa. Mało tego, chciał transakcje załatwiać zgodnie z prawem i zachował kulturę osobistą.

Mimo – jak to określili internauci – niewypału, który nie zatrzęsie polską polityką, działacze partii opozycyjnych mocno ożywili się w związku z publikacją „Wyborczej”. Politycy Platformy Obywatelskiej oraz Ryszard Petru zapowiedzieli skierowanie wniosku do prokuratury, która powinna zbadać temat. Zanim to jednak nastąpi komentują w mediach społecznościowych na swój sposób rzekome ciemne interesy prezesa PiS oraz kwestionują jego uczciwość. W ten ton wpisują się także politycy Platformy Obywatelskiej z naszego regionu.

Teza, że #Kaczyński nie posiada żadnego majątku jest równie prawdziwa, jak twierdzenie, że jest on zwykłym posłem i nie pełni żadnych funkcji w państwie. Koniec mitu uczciwego wodza #PiS. #TaśmyKaczyńskiego” – napisał na Twitterze poseł Robert Tyszkiewicz i jednocześnie szef struktur PO w województwie podlaskim.

Rodzinno - partyjno - biznesowa patologia. #Kaczyński - biznesmen, któremu władza jest potrzebna wyłącznie do realizacji własnych interesów i chorych ciągot do stawiania pomników, w tym przypadku w postaci bliźniaczych wieżowców. #TaśmyKaczyńskiego” – brzmi wpis na profilu Podlaskie PO na Twitterze.

Karma wraca. Kto taśmami walczy, o własne słowa musi się tłumaczyć. Czekamy na tłumaczenie @PodlaskiePO” – tak skomentował akurat artykuł w Newsweeku radny Platformy, Maciej Żywno.

Choć nie za bardzo wiadomo z jakich konkretnie słów Jarosław Kaczyński miałby się tłumaczyć. Na nagraniach słychać wyraźnie, że sam mówił, iż na wszystko powinny być dokumenty, faktury i że wszystko powinno się odbywać zgodnie z prawem. Być może politykom Platformy chodziło o to, że nagrana rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim odbyła się w biurze partii, a nie na przykład na cmentarzu lub w drogiej restauracji?

Niezależnie od tego, internauci nie zostawiają suchej nitki, ani na „Wyborczej”, ani na politykach Platformy Obywatelskiej czy Nowoczesnej, którzy najwyraźniej liczyli na publikację wielkości co najmniej Water Gate. Zdecydowana większość internautów wyśmiewa doniesienia „Wyborczej”, niektórzy proszą o zwrot 3,99 zł za zakup gazety, w której nie znaleźli żadnych ciekawych treści. Oberwało się także politykom.

No właśnie. HGW już się musi tłumaczyć o zarzuta nadużycia władzy. O to wam chodziło” – napisał w komentarzu na profilu Macieja Żywno użytkownik Jacek. .

Właśnie ten artykuł po raz kolejny potwierdza, że uczciwość JK nie jest mitem tylko faktem” – to komentarz Ryszarda pod wpisem posła Tyszkiewicza.

Oswiadczenie majątkowe jest ..... Jeżeli ma Pan wiedzę o innym majątku JK proszę to zgłosić do prokuratury jeśli nie ma Pan dowodów..... Cóż sieje Pan propagande nic więcej” – skomentował Rafał.

#JaCieNieMogę wincyj takich bomb, pliz” – pisze w komentarzu pod postem Podlaskiego PO użytkownik twittera Pietro.

Internauci są przekonani, że duże media lewicowe, jak Wyborcza, TVN czy Newsweek będą „grzały” temat co najmniej przez tydzień. Inni wskazują, że dzięki tym mediom i politykom opozycji Jarosław Kaczyński, z którego śmiano się, że nie ma konta w banku, po publikacji „Wyborczej” i komentarzach polityków opozycji, urósł do roli poważnego przedsiębiorcy i biznesmena, co zupełnie inaczej stawia go w świetle osoby zdolnej do kierowania państwem.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Internauci wyśmiali rewelacje „Wyborczej”. Wyśmiali też polityków Platformy z naszego regionu komentarze opinie

 • gość 2019-01-29 21:35:20

  Ale tu wali PiSem. No pewnie tam nic się nie dzieje, wieżowce, afera MON, KNF wymieniać dalej? Średniowiecze zapatrzone w swojego guru. Kiedy wy oczy otworzycie?

 • Gośćdod - niezalogowany 2019-01-30 13:16:12

  Pelowski łby. To mistrzowie nic nie robienia

 • Gość - niezalogowany 2019-01-30 20:38:00

  Taki gość powinien być premierem a nie stać z boku

 • Gość z Wawy - niezalogowany 2019-01-30 22:29:44

  Tak ratusz rozdaje pozwolenia w stolicy. Właśnie się dowiedziałem, chociaż nie jestem zdziwiony.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama