Gospodarka, Inwestycje hurtownia fotowoltaiczna Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Alex Electro, spółka córka znanego producenta samochodowych instalacji gazowych - firmy Alex - otworzyła hurtownie fotowoltaiczną w Białymstoku. Mieści się ona przy ulicy Przędzalnianej, a oferta dedykowana jest podmiotom szukającym realnych oszczędności w rachunkach za prąd. To kolejny krok w rozwoju przedsiębiorstwa, które choć powstałe niedawno, jest coraz mocniej widoczne w swojej działalności na regionalnym rynku.

Hurtownia Alex Electro w swojej ofercie posiada panele fotowoltaiczne, inwertery (dystrybucja i produkcja własna), konstrukcje (również własnej produkcji), zabezpieczenia, przewody itp. Mieści się przy ulicy Przędzalnianej 8A, jej łączna powierzchnia to około cztery tysiące metrów kwadratowych, z czego połowę przeznaczono na magazyn.

W stałej sprzedaży mamy wszystkie komponenty do instalacji fotowoltaicznej, czyli panele, inwertery, przewody, konstrukcje, zabezpieczenia - wymienia Tomasz Płoński, odpowiedzialny za rozwój firmy. - Jesteśmy dystrybutorem renomowanych marek, takich jak Huawei, Fronius, Kioto, JA Solar oraz produkujemy własne inwertery hybrydowe oraz niektóre elementy konstrukcyjne. Pomagamy w doborze instalacji, projektowaniu oraz organizacji montażu. Wszystko w jednym miejscu.

Płoński, w rozmowie z naszą redakcją tłumaczy, że poszerzenie działalności Alex Electro o hurtownię to inicjatywa prezesa Tadeusza Ożarowskiego oraz zarządu spółki.

Wynika to ze wzrostu rynku OZE - stwierdza rozmówca. - Mając kilkuletnie doświadczenie w tej branży jesteśmy o krok do przodu, bo nie musimy się uczyć czegoś na nowo.

Hurtownia powstała bez zewnętrznych dotacji. Całość inwestycji sfinansowana została częściowo ze środków własnych, a wsparciem był kredyt.

Z naszej oferty może skorzystać każdy, ponieważ fotowoltaikę możemy dobrać dla domu jednorodzinnego, bloku mieszkalnego czy zakładu produkcyjnego - dodaje Tomasz Płoński. - Jako pierwsi w Podlaskiemu wyszliśmy z taką inicjatywą, aby każdy mógł przyjść porozmawiać, dopytać się, zobaczyć jak to działa. Kosztuje nas to dużo czasu, zdrowia i pieniędzy, jednak mamy nadzieje, że przyczynimy się do zwiększenia zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych, co niesie za sobą czystsze powietrze w naszym regionie.

Płoński zapowiada, że firma planuje wkrótce otwarcie sklepu z magazynami energii, oświetleniem LED, zasilaczami oraz mini zestawami fotowoltaicznymi pod nazwą EVALL.

Alex Electro to spółka córka producenta samochodowych instalacji gazowych - przedsiębiorstwa Alex z Kleosina. Siedzibę ma w Białymstoku. W ostatnim czasie budynek, w którym się mieści, wyremontowano. Zagospodarowany został również parking. Firma powstała z potrzeby sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na nowoczesne i ekologiczne elementy małej architektury miejskiej, związane m.in. z mobilnością elektryczną. Wychodząc naprzeciw trendom e-mobilności, tworzy rozwiązania i produkty ekologiczne, efektywne i oszczędne, które wtapiają się we współczesną przestrzeń miejską, czyniąc ją bardziej przyjazną mieszkańcom. Działa w obszarze odnawialnych źródeł energii i e-mobilności. Zajmuje się produkcją małej architektury z autonomicznym systemem ładowania urządzeń mobilnych i turystycznych podczas odpoczynku. Dysponując bogatym zapleczem technicznym i własnym parkiem maszynowym, jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające projekty związane z branżą e-mobility.

(Piotr Walczak / Foto: Alex Electro)

Reklama

Inwestycje. Nowa hurtownia fotowoltaiczna w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama