Wiadomości, Inwestycje Białymstokiem powstaną miejsca wypoczynku - zdjęcie, fotografia

Zarząd województwa podlaskiego przyznał środki na inwestycje w czterech podlaskich gminach. Nowe miejsca do wypoczynku sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 zbudowane zostaną w Michałowie, Knyszynie, Wasilkowie i Gródku.

W ramach dotacji ze środków unijnych prawie 600 tysięcy złotych trafi do gminy Knyszyn, która odnowi w centrum miasta zabytkowy rynek: utwardzone zostaną alejki i chodniki, zbudowane zostaną ławki, fontanny oraz oświetlenie. Pojawi się też obelisk z pamiątkową płytą sprzed II wojny światowej. Cała inwestycja kosztować będzie około miliona złotych. 

W Wasilkowie dofinansowane zostanie przebudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 1: poza nową nawierzchnią pojawi się oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Cała inwestycja kosztowała będzie 1,2 mln złotych, z których 670 tysięcy będzie pochodziła z RPO. 

Aż dwie inwestycje przeprowadzi Gródek. Pierwsza z nich to będzie przebudowa budynku dawnej Ochotniczej Straży Pożarnej w wiejską  świetlicę. Powstanie tam siłownia zewnętrzną oraz ogrodzenie. Drugi to dawna szkoła w Wiejkach, która również zostanie przekształcona w wiejską świetlicą. Obiekt zyska ogrodzenie i plac zabaw. Koszt to 413 tys. zł, z czego 367 tys. zł pochodzić będzie z RPO. 

Dotację otrzyma też gmina Michałowa. Ze środków RPO (499 tysiące) odnowione zostanie zabytkowe centrum Jałówki, gdzie wykonane zostaną elementy małej architektury (ławki), instalacje wodociągowe, elektryczne, a także oświetlenia terenu. Zamontowana zostanie też pompa i oświetlenia fontanny oraz powstaną chodniki i place na terenach wypoczynkowo-rekreacyjnych.

(PS/ Foto: pixabay.com/ jogging)

Inwestycje pod Białymstokiem: powstaną nowe miejsca wypoczynku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama