Wiadomości, Jacek Żalek Bezrobocie długi jedyne osiągnięcia Tadeusza Truskolaskiego - zdjęcie, fotografia

Bardzo krytycznie podsumował trzy kadencje Tadeusza Truskolaskiego jego konkurent w wyścigu do fotelu prezydenta Białegostoku – Jacek Żalek. Zwrócił uwagę na ogromne zadłużenie naszego miasta, a także bezrobocie w stolicy Podlasia. Twierdzi, że to musi się zmienić, ale na razie nie przekazał w jaki sposób.

Pierwszy raz w tej kampanii wyborczej zabrał głos oficjalnie Jacek Żalek, kandydat na prezydenta Białegostoku z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Swoją kampanię zaczął od krytyki Tadeusza Truskolaskiego, którą wyraził w dość mocnych słowach. Zwracał uwagę na zadłużenie Białegostoku, które pojawiło się po 2006 roku. Jak przekazał konkurent Truskolaskiego, w końcówce tego roku może wynieść nawet blisko 900 milionów złotych.

- W 2006 roku, kiedy kończyłem swoją ostatnią kadencję w Radzie Miasta, to zadłużenie wynosiło 200 milionów. Na dzisiaj zadłużenie wynosi trzy raz więcej i jest to ponad 700 milionów. Prognozy na koniec kadencji wskazują, że będzie to niecałe 900 milionów złotych. To jest jedyne osiągnięcie, którym możemy się poszczycić –czyli lawinowo rosnące bezrobocie pod rządami obecnego włodarza, który od 2006 roku kieruje tym miastem – skwitował poseł Jacek Żalek, kandydat PiS na prezydenta Białegostoku oraz Zjednoczonej Prawicy.

Żalek zwrócił również uwagę na duże bezrobocie w stolicy Podlasia. Twierdzi, że mieszkańcy wyjeżdżają za pracą, i za granicę kraju, i do innych dużych miast Polski, jak Warszawa, ale coraz częściej dojeżdżają do pracy do okolicznych mniejszych miejscowości województwa podlaskiego, jak Narew, Bielsk Podlaski, czy Suwałki. Kandydat na prezydenta Białegostoku zwraca ponadto uwagę, że w 2006 roku Białystok nie znajdował się w ogonie Polski, jeśli idzie o brak zatrudnienia. Najgorzej było z pracą w Suwałkach. Dziś jest dokładnie odwrotnie.

- Białystok jest największym miastem w Polsce, w którym zarabia się najmniej. Białystok jest miastem wojewódzkim, w którym zarabia się najmniej w Polsce. Białystok jest miastem, w którym nie odrabia się strat, tylko ma stałą spadkową, jeśli chodzi o zarobki w stosunku do średniej krajowej. Średnia zarobków w Białymstoku stale spada w stosunku do średniej w Polsce. I tak jak mówiłem, Białystok już nie tylko z miastami wojewódzkimi, ale przegrywa nawet z miastami powiatowymi – przekazał poseł Żalek.

Kandydat na prezydenta Białegostoku z ramienia PiS jednak na razie nie zdradza jak zamierza naprawić sytuację, która jego zdaniem jest nie tylko zła, ale wręcz dramatyczna. Zapowiedział, że zrobi to w najbliższym czasie, kiedy będzie prezentował swój program wyborczy z dziedziny gospodarki. Dziennikarzom przekazał, że w czasie dzisiejszego spotkania, przedstawił jedynie analizę tego co jest, a jak ma być naprawione to co złe, będzie mówił podczas kolejnych konferencji prasowych. Twierdzi, że jest wiele do zrobienia, by poprawić sytuację gospodarczą stolicy Podlasia i Jacek Żalek wie jak to zrobić.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Jacek Żalek: Bezrobocie i długi to jedyne osiągnięcia Tadeusza Truskolaskiego komentarze opinie

  • Iwona - niezalogowany 2018-09-05 19:25:18

    Z grubsza się zgadza ale np. mniej zarabia się w stolicy Lubuskiego, identycznie w stolicy Kujawsko - Pomorskiego. Bezrobocie jak na tak duże miasto rzeczywiście jest koszmarne. Tutaj Truskolaski powinien podkulić ogon i prosić o wybaczenie za brak działań na rzecz sprowadzenia np.sektora IT, gdzie zarobki są jedne z wyższych a Białystok tu ma do zaoferowania mnóstwo zdolnych ludzi, którzy rzeczywiście muszą wyjeżdżać. A wysokie bezrobocie ma jeszcze aspekt demoralizujący pracodawców, bo pomiatają pracownikami. Z tego powodu część ludzi też wyjeżdża, bo nie chcą być traktowani jak trzoda chlewna.

  • gość 2018-09-05 19:55:44

    Za bzdury jakie mówił o niepełnosprawnych powinien raz na zawsze zniknąć z polityki przecież to wstyd aby taki "polityk" reprezentowała nasze miasto, poza tym jak widać to nic mądrego do powiedzenia nie ma.Zastanawiam się tylko co uknuł prezes wystawiając gościa który wiadomo,że przegra.

  • gość 2018-09-06 06:45:28

    Chłopie co ty pier......sz zazdroscisz to przypomnij sobie prezydenta Tura , który tylko działki pod koscioły sprzedawał i najwiekszą firmę spożywczą PMB zaorał, zerknij na ten okres od Tura do chwili obecnej jak sie zmienił Białystok , ewentualnie przez okulary i pamietał na obrażaniu innych wyborów nie wygrasz!!!! BRAK CI KLASY!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-06 06:48:05

    Brawo, w samo sedno problemów białostockich -dla kogo to miasto jest, skoro mieszkańcy je opuszczają. Na układy nie ma rady-jest Jacek Żalek, do boju -rozgonić to towarzystwo z truskawą na czele!

  • gość 2018-09-06 07:24:49

    Zalek, ktory w życiu nie prowadził nawet kiosku z kebabem zna sie teraz na gospodarce? Ha ha ha

  • Gość - niezalogowany 2018-09-06 14:52:39

    Zal dupsko ściska. Białystok zmienił się niedopoznania ,jest pięknym miastem ludzie tu wrócą. Wysokość zarobków raczej miasto nie ustala prze pana. No chyba że państwo zadecyduje o najniższej krajowej. Przypomnę panu że to zjednoczona prawica przymknęła furtki na wschód a to między innymi turyści za wschodniej granicy zostawiali nie małe pieniążki. No i wolne niedziele , praca jest tylko ludzie wybredni. W zasadzie to nie ma bezrobocia jest tylko nowy zawód- zawodowy bezrobotny. Bo kto panie zalek pójdzie do pracy jak z zasiłków można wyciągnąć ok3500 zł i pić piwa przed tv, i czekać na gwarantowana emeryturę ,tylko ci tórzy uczciwie pracują muszą płacić coraz wyższe podatki. To dzięki takim ludziom jak pan. Wyborcy nie zapomną wam tego. Wystarczy nie zabierać by ludziom żyło się lepiej. A pan traktuje nas jak zło konieczne nie wspominając o niepełnosprawnych.PAMIETAMY

  • Gość - niezalogowany 2018-09-06 14:57:05

    Zal dupsko ściska. Białystok zmienił się niedopoznania ,jest pięknym miastem ludzie tu wrócą. Wysokość zarobków raczej miasto nie ustala prze pana. No chyba że państwo zadecyduje o najniższej krajowej. Przypomnę panu że to zjednoczona prawica przymknęła furtki na wschód a to między innymi turyści za wschodniej granicy zostawiali nie małe pieniążki. No i wolne niedziele , praca jest tylko ludzie wybredni. W zasadzie to nie ma bezrobocia jest tylko nowy zawód- zawodowy bezrobotny. Bo kto panie zalek pójdzie do pracy jak z zasiłków można wyciągnąć ok3500 zł i pić piwa przed tv, i czekać na gwarantowana emeryturę ,tylko ci tórzy uczciwie pracują muszą płacić coraz wyższe podatki. To dzięki takim ludziom jak pan. Wyborcy nie zapomną wam tego. Wystarczy nie zabierać by ludziom żyło się lepiej. A pan traktuje nas jak zło konieczne nie wspominając o niepełnosprawnych.PAMIETAMY

  • gość 2018-09-07 11:21:57

    Za to jak poseł Żalek postąpił w proteście NIEPEŁNOSPRAWNYCH, nie godny być kandydatem na fotel Prezydenta mojego miasta Białegostoku.Ja nigdy tego nie zapomnę .Białystok zmienił się nie do poznania.Panie Truskolaski dziękuję!!

  • gość 2018-09-07 11:24:24




    Za to jak poseł Żalek postąpił w proteście NIEPEŁNOSPRAWNYCH, nie godny być kandydatem na fotel Prezydenta mojego miasta Białegostoku.Ja nigdy tego nie zapomnę .Białystok zmienił się nie do poznania.Panie Truskolaski dziękuję!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-07 11:30:15

    Za to jak poseł Żalek postąpił w proteście NIEPEŁNOSPRAWNYCH, nie godny być kandydatem na fotel Prezydenta mojego miasta Białegostoku.Ja nigdy tego nie zapomnę .Białystok zmienił się nie do poznania.Panie Truskolaski dziękuję!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-07 11:32:43

    Za to jak poseł Żalek postąpił w proteście NIEPEŁNOSPRAWNYCH, nie godny być kandydatem na fotel Prezydenta mojego miasta Białegostoku.Ja nigdy tego nie zapomnę .Białystok zmienił się nie do poznania.Panie Truskolaski dziękuję!!

  • Gość - niezalogowany 2018-09-07 11:36:15

    Za to jak poseł Żalek postąpił w proteście NIEPEŁNOSPRAWNYCH, nie godny być kandydatem na fotel Prezydenta mojego miasta Białegostoku.Ja nigdy tego nie zapomnę .Białystok zmienił się nie do poznania.Panie Truskolaski dziękuję!!

  • gość 2018-09-08 17:09:44

    Na tego typa żalka nawet zagorzli pisowcy nie będą głosować.

Dodajesz jako: |