7°C całkowite zachmurzenie

Jacek Żalek: STOP fake newsom z magistratu!

Nie ma zgody na prowadzenie brudnej kampanii wyborczej za pomocą opłacanych przez magistrat fake newsów – mówił poseł Jacek Żalek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Białystok pada kolejny raz ofiarą kłamliwej informacji, bo prezydent nie potrafi prowadzić merytorycznej debaty ze swoimi kontrkandydatami.

W dość mocnych słowach wypowiedział się poseł Jacek Żalek odnośnie fałszywych profili i wpisów w internecie, które pojawiły się na jego temat odkąd rozpoczęła się kampania wyborcza. Mówił, że szkalowanie jego nieżyjącego ojca, który nie ma możliwości bronić się zza grobu, każe zastanowić się nad kręgosłupem moralnym tych, którzy stoją za takim działaniem. A tych wskazuje i to nawet bardzo wyraźnie – sztab Tadeusza Truskolaskiego.

- Jest mi bardzo przykro, że środowisko związane z prezydentem Truskolaskim rozpowszechnia informacje nieprawdziwe. Tym bardziej, że mój tato, który jest tam szkalowany, nie żyje. Robienie kampanii na trumnach osób bliskich jest wyjątkowo przykre – mówił poseł Jacek Żalek, kandydat PiS na prezydenta Białegostoku. – To jest tak przykre, żeby komentować rzeczy, za którymi kryje się włodarz miasta, dysponujący publicznymi pieniędzmi, człowiek, z którym spotykam się, z którym za chwilę będę debatował, a którego zaplecze polityczne ucieka się do tego typu metod – dodał.

Podkreślał, że prawdą jest iż zmieniał partie polityczne, ale nigdy nie zmieniał poglądów. Poseł Żalek przekazał również, że stawał w obronie życia, także dzieci nienarodzonych, zaś każdy kto chce uzyskać prawdziwe informacje, powinien czerpać z jego materiałów lub przyjść do biura sztabu wyborczego, które otwarte jest od godz. 9.00 do 18.00. Ubolewał nad tym, że powielane są w zasadzie bezkarnie fake newsy, które sieją dezinformację w sieci.

- W momencie, kiedy robi to opłacany przez urząd miasta portal, to po prostu zmusza mnie do tego, żeby zająć stanowisko – mówił poseł Jacek Żalek apelując jednocześnie o zaprzestanie tego typu praktyk.

Jest to już drugi z kontrkandydatów Tadeusza Truskolaskiego, który padł ofiarą brudnej kampanii wyborczej. Pierwszy zaatakowany został Tadeusz Arłukowicz z komitetu Białystok na TAK. Informowaliśmy już wcześniej, że facebookowy profil spotted Białystok oraz powiązane z nim różnego rodzaju fałszywe profile rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, stosują pomówienia i wszystko to czynione jest pod płaszczykiem anonimowości. Tak się składa, że spotted Białystok jest dość mocno związany z Tadeuszem Truskolaskim i szefową jego klubu radnych. W tym miejscu jednak poseł Żalek na razie jednak nie podejmuje kroków prawnych, ale apeluje o merytoryczną debatę i poszanowanie konkurencji.

- Wiadomo, że czas kampanii to jest czas wielkich emocji, ale spór polityczny powinien mieć swoje granice. Powinniśmy wyłączać z tego sporu rodziny kandydatów, a zwłaszcza osoby nieżyjące. Chcę powiedzieć, że pan poseł Jacek Żalek jest jedynym kandydatem na prezydenta Białegostoku, który przedstawił realny program rozwoju. To, co w swoim programie zawarł pan poseł Żalek, jest w pełni osiągalne – powiedział z kolei będący z wizytą w Białymstoku wicepremier Jarosław Gowin.

Z brudną kampanią w wykonaniu sztabu Tadeusza Truskolaskiego mieszkańcy Białegostoku mieli do czynienia także cztery lata temu, gdzie w sieci działo się dokładnie to samo, co w chwili obecnej. Ale ponadto, sztab Truskolaskiego wypuścił gazetki z paszkwilami dotyczącymi kontrkandydata w wyścigu do fotela prezydenckiego, jak i kandydatów na radnych z Prawa i Sprawiedliwości. Żaden inny sztab w historii kampanii wyborczych w Białymstoku do takich działań nigdy się nie posunął.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)


Jacek Żalek: STOP fake newsom z magistratu! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się