Wiadomości, Jacek Żalek Tradycja kultura łączy mieszkańców - zdjęcie, fotografia

Czymś, co łączy wszystkich białostoczan, niezależnie od ich światopoglądu czy poglądów politycznych, jest wspólna kultura, historia i tradycja. To nasze dziedzictwo. Wszyscy mamy w sercach specjalne miejsce dla Białegostoku – naszej „małej ojczyzny”. Zwracał się do mieszkańców Białegostoku poseł Jacek Żalek, kandydat PiS na prezydenta Białegostoku.

Zdaniem polityka PiS, pragniemy jako mieszkańcy, podzielić się z Polską oraz światem pięknem i historią naszego miasta. W związku z tym padła propozycja, którą jest stworzenie we współpracy z wicepremierem Glińskim, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz producentem polskich filmów historycznych Bogusławem Jobem – serialu o Białymstoku.

Celem tego serialu będzie promocja Białegostoku. Poseł Żalek chciałby, żeby serial był zrealizowany w Białymstoku, mówił o naszej różnorodności kulturowej. Wierzy bowiem, że mamy w Białymstoku do zaoferowania o wiele więcej niż klub sportowy Jagiellonia Białystok, któremu oczywiście wraz koleżankami i kolegami ze swojego środowiska politycznego życzy samych sukcesów.

- Jest to ciekawa rzecz. Działby się na pewno w samym Białymstoku i okolicach tego miasta. Natomiast też na pewno będę chciał zrobić tutaj pewne sceny do filmu pt. „Anders”, którego już rozpoczęliśmy produkcję – zapewnia pan Bogusław Job.

Kolejną propozycją, która mogłaby spowodować, że Białystok stanie się kulturalną marką na mapie Polski i Europy, jest organizacja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Barokowej. Festiwale takie mają w naszym mieście długą tradycję, jednak do tej pory nie uzyskały rangi przedsięwzięcia ogólnopolskiego. Czas to zmienić – uważa poseł Żalek. W Polsce obecnie nie odbywają się takiego rodzaju wydarzenia muzyczne, jest to więc nisza, którą możemy i powinniśmy zapełnić.

W oparciu o olbrzymi potencjał, jakim Białystok dysponuje – jest to miejsce i zasób wspaniałych artystów, którzy mogą taki festiwal współtworzyć – powiedział wicepremier Piotr Gliński.

- Jak powszechnie wiadomo, muzyka łączy pokolenia. Następnym moim postulatem dotyczącym rozwoju kulturalnego Białegostoku jest organizacja Festiwalu Muzyki dla Seniorów. Do tej pory seniorzy wykluczeni byli z oferty kulturalnej Miasta, mimo że seniorów cały czas przybywa. Wspólnie z panią Haliną Frąckowiak – która zgodziła się zostać Dyrektorem Artystycznym tego wydarzenia – mamy nadzieję, że taki Festiwal spowoduje integrację marginalizowanych do tej pory osób starszych w naszym Mieście – przekazał kandydat PiS na prezydenta Białegostoku – Jacek Żalek.

- Seniorzy są także przyszłością Białegostoku – stwierdził wicepremier Gliński.

W dziedzinie kultury należy podkreślić istotną rolę dobrej i harmonijnej współpracy samorządu z władzą centralną – przekonywał poseł Żalek. Dla naszych białostockich inicjatyw, jak przekazał, ma poparcie rządu, który również dostrzega konieczność pobudzenia kulturalnego stolicy Podlasia.

(BL)

Jacek Żalek: Tradycja i kultura łączy mieszkańców komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama