11°C słabe opady deszczu

Jaga bez bramek z Cracovią. Probierz apeluje do sędziów: Nie pomagajcie Legii

Piłka nożna, bramek Cracovią Probierz apeluje sędziów pomagajcie Legii - zdjęcie, fotografia

Jagiellonia mimo domowego bezbramkowego remisu z Cracovią Kraków w Wielką Sobotę pozostaje liderem ekstraklasy. Mecz wielkim widowiskiem nie był w czym - poza świąteczną formą piłkarzy - przysłużył się też sędzia Jakubik, ale kolejne spotkanie bez przegranej dla żółto-czerwonych ma swoją wartość. A po świętach trener Michał Probierz w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" oświadczył, że Legia może liczyć na pozasportową pomoc.

Szkoleniowiec żółto-czerwonych pytany o to, gdzie przyjdzie grać z Legią w fazie finałowej odparł, że to nie znaczenia.

- Ważne, żeby było sprawiedliwie. Legia jest topowym klubem, a i tak minimalnie się jej pomaga. To jest przykre. Traktujmy wszystkich równo - ostro stwierdził szkoleniowiec Jagi.

W tym samym wywiadzie ocenił szanse swojej ekipy na mistrzostwo kraju podkreślając raz jeszcze nierówne traktowanie i faworyzowanie stołecznego klubu.

- Jeśli dojdą kontuzje, zmęczenie, kartki, to nas nie będzie. A taka Legia? Co jej zawodnicy muszą zrobić, żeby dostać kartkę? Taki Odjidja-Ofoe mówi do sędziego „fuck off”, odpycha go i nie dostaje nic. U nas zdarza się, że jesteśmy upominani za kopnięcie w piłkę. Już rozgrywaliśmy jeden mecz z Legią (0:1 z 21 maja 2015 - przyp. red.) w Warszawie, który wszyscy pamiętają - stwierdził szkoleniowiec.

Klub zapowiedział już odwołanie się od żółtej kartki pokazanej w sobotnim meczu dla Ziggy'ego Gordona

Jagiellonia w ostatnim meczu rundy zasadniczej zagra w Gliwicach z Piastem. Rywalizująca z nią o fotel lidera Legia pojedzie do Cracovii.

Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Zygmunt Gordon, Dawid Szymonowicz, Ivan Runje, Piotr Tomasik, Jacek Góralski, Rafał Grzyb (89 Przemysław Mystkowski), Przemysław Frankowski (46 Taras Romanczuk), Arvydas Novikovas (67 Dmytro Chomczenowski), Fiodor Cernych, Cillian Sheridan.

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Luiz Santos Deleu, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Brzyski, Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Jakub Wójcicki, Sebastian Steblecki (79 Krzysztof Piątek), Erik Jendrisek (89 Paweł Jaroszyński), Mateusz Szczepaniak (92 Mateusz Cetnarski).

(AR/ Foto: Tomasz Jastrzębski)

 

Jaga bez bramek z Cracovią. Probierz apeluje do sędziów: Nie pomagajcie Legii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl