7°C pochmurno z przejaśnieniami

Jagiellonia efektownie w Sosnowcu

Piłka nożna, Jagiellonia efektownie Sosnowcu - zdjęcie, fotografia

To był wspaniały występ białostockiej Jagiellonii. W poniedziałek żółto-czerwoni rozgromili w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 4:1. Bramki dla Jagi zdobywali Świderski (dwa), Novikovas oraz Burliga. Białostockich fanów cieszy nie tylko wygrana ale i dobry styl.

Już w 3 minucie widzowie obejrzeli pierwszą groźną sytuację: Mraz dośrodkował w pole karne, a Cristovao minął się z piłką. Zagłębie zaatakowało i zepchnęło Jagę do obrony. Po kwadransie białostoczanie otrząsnęli się i ruszyli do natarcia. Do pozycji strzeleckich dochodzili Frankowski, Świderski i Romanczuk, ale bardzo dobrze bronił Kudła. W 38 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Świderski i było 1:0.

Po przerwie na boisku dominowała Jagiellonia. Zagłębie usiłowało odpowiedzieć wysokim pressigniem i skończyło się groźnymi kontrami żółto-czerwonych. Po jednej z nich Novikovas posłał piłkę głową do pustej bramki. W 54. minucie "Arvi" pokazał się dobrym odbiorem i zaczął kontrę. Dograł piłkę do Świderskiego, a ten wpakował piłkę do pustej bramki.

Trzybramkowe prowadzenie uspokoiło Jagiellonię, która zwolniła tempo gry. Skutek był taki, że gospodarze odzyskali rezon i zaczęli groźnie atakować. Po jednej z takich akcji błąd popełnił Bartosz Kwiecień najpierw stracił piłkę, a potem tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta wylądowała w bramce.

Białostoczanie znowu ruszyli do natarcie i już w doliczonym czasie gry podwyższyli wynik rywalizacji na 4:1: po podaniu Pospisila precyzyjnym strzałem popisał się Burliga.

Zagłębie Sosnowiec - Jagiellonia Białystok 1:4 (0:1). Bramki: Vamara Sanogo 77 - Karol Świderski 38, 54, Arvydas Novikovas 46, Łukasz Burliga 90+3

Jagiellonia: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Nemanja Mitrović, Lukas Klemenz, Guilherme Sitya - Przemysław Frankowski, Mateusz Machaj (61 Martin Pospisil), Taras Romanczuk, Marko Poletanović (75 Bartosz Kwiecień), Arvydas Novikovas - Karol Świderski (82 Cilian Sheridan).

(Przemysław Sarosiek/ Foto: pixabay.com/ football)