6°C pochmurno z przejaśnieniami

Jagiellonia na Jurowieckiej 21. Przeprowadza z Błękitnego Wieżowca

Wiadomości, Jagiellonia Jurowieckiej Przeprowadza Błękitnego Wieżowca - zdjęcie, fotografia

Białostocka Jagiellonia powróciła na Jurowiecką 21. Dla kibiców to powrót sentymentalny: żółto-czerwoni przez długie lata mieli swoją siedzibę właśnie pod tym adresem. Tam mieściła się baza treningowa Jagiellonii: hala, boiska, stadion i zaplecze klubowe. Obecnie w tym miejscu powstały apartamentowce i częściowo Galeria Jurowiecka. Od 1 lipca część apartamentowców użytkuje Sportowa Spółka Akcyjna Jagiellonia.

Białostocki klub wyprowadził się z Jurowieckiej 10 lat temu: w listopadzie 2008 roku. Siedziba klubu znajdowała sie w "Błękitnym wieżowcu" przy Legionowej 28, który to budynek był własnością firm Yuniversal Podlaski i Rogowski Development, których właściciel Remigiusz Rogowski był udziałowcem Jagiellonii. W tym czasie dawny teren na Jurowieckiej zmieniał właściciela: zmieniały się spółki będące właścicielami terenu, zmieniali się udziałowcy spóek, teren był obciążany hipoteką. Jagiellonia była właścicielem tego terenu spłacając - zazwyczaj z opóźnieniem - raty za jego zakup dla gminy Białystok. Od późnej jesieni, kiedy Jagiellonia wyprowadziła się z Jurowieckiej teren zmieniał się w nieużytki. Halę i stadion zburzono, stadion rozebrano, likwidacji uległ też bazar, który przez lata działał na Jurowieckiej. W 2017 roku na dawnych terenach sportowych zaczęły rosnąć wielopiętrowe apartamentowce noszące nazwę Apartamenty Jagiellońskie.

Umowa z Apartamentami Jagiellońskimi sprawiła, że pod adresem Jurowiecka 21 klub otrzymał na właśność prawie 600 metrowe biuro znajdujące się na parterze i I piętrze powierzchni, które deweloper przygotował pod pawilony biurowe i usługowe. 

- Cieszymy się, że dzięki współpracy z Apartamentami Jagiellońskimi siedziba Jagiellonii wraca na ulicę Jurowiecką. Oprócz historycznej wartości tego wydarzenia, nowe biuro jest też krokiem niezbędnym do dalszego rozwoju naszego klubu. Pokazuje ono, że budowa silnej i stabilnej Jagiellonii odbywa się nie tylko na poziomie sportowym, ale również organizacyjnym. Dziękujemy Yuniversal Podlaski i Rogowski Development za prawie 10-letnią możliwość pracy w Błękitnym Wieżowcu, z którym to miejscem mamy bardzo dobre wspomnienia - mówiła na klubowej stronie Agnieszka Syczewska, Wiceprezes Zarządu Jagiellonii Białystok.

Biuro jest jest jeszcze w fazie urządzania, ale rozpoczęło działanie. Pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00. W klubie nie będzie prowadzona sprzedaż biletów, karnetów oraz gadżetów klubowych, których punkt dystrybucji znajduje się w Jaga Fan Shopu w Galerii Zielone Wzgórze przy ulicy Wrocławskiej, Jaga Sklepie przy dworcu PKS oraz innych klubowych punktach. 

- Nowy lokal na Jurowieckiej daje nam dużo większe możliwości. Dziękuję Apartamentom Jagiellońskim za przygotowanie nowego biura. Dla mnie to bardzo symboliczna przeprowadzka, jako że miałam okazję zacząć pracę prawie 10 lat temu jeszcze w starej siedzibie na Jurowieckiej. Warunki, jakimi dysponujemy teraz w porównaniu do 2008 roku, pokazują, jak bardzo Jagiellonia się rozwinęła. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie – dodała Syczewska.

Biuro czynne jest w dni powszednie, w godzinach 8:00 – 16:00. Uwaga, w siedzibie klubu NIE prowadzimy sprzedaży biletów, karnetów oraz pamiątek klubowych. W tym celu zapraszamy wszystkich do Jaga Fan Shopu w Galerii Zielone Wzgórze przy ulicy Wrocławskiej oraz do pozostałych punktów sprzedaży. 

(Przemysław Sarosiek/ Foto: ASM)


Jagiellonia na Jurowieckiej 21. Przeprowadza z Błękitnego Wieżowca komentarze opinie

  • gość 2018-07-09 19:23:46

    Ale jaja.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl