Piłka nożna, Jagiellonia pokonała Legię własnym boisku - zdjęcie, fotografia

Przedostatni w tej kolejce piłkarski mecz Ekstraklasy przyniósł zwycięstwo Jagiellonii Białystok wywalczone na własnym boisku. Legia Warszawa popełniła błąd, który kosztował straconą bramkę po samobójczym trafieniu do siatki przez Mateusza Wieteskę i ostatecznie też przegrany cały mecz.

Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do drużyny gospodarzy. To piłkarze Jagiellonii Białystok nadawali tempo gry, jak i byli aktywniejsi na boisku. Można powiedzieć, że żółto – czerwoni kontrolowali przebieg spotkania aż do 28 minuty, która okazała się być pechowa dla Legii. Strzałem pod poprzeczką wynik na 1:0 ustalił Mateusz Wieteska, zawodnik Legii. Był to samobójczy strzał, więc Jagiellonia od tego momentu objęła prowadzenie.

Jagiellonia po tym strzale nadal była aktywna na boisku, ale zaczęli jej dorównywać Legioniści. Stworzyli dość groźnie wyglądającą sytuację pod bramką gospodarzy w 35 minucie, jednak nie udało im się zakończyć akcji wpakowaniem piłki do siatki naszego bramkarza. Trener Mamrot po meczu podkreślał, że jest zadowolony z gry swoich podopiecznych w pierwszej połowie.

- Jestem bardzo zadowolony z pierwszej połowy, bo uważam, że to było nasze najlepsze 45 minut w tym sezonie. Graliśmy szybko i dobrze w defensywie, przez co Legia praktycznie nie miała sytuacji – powiedział po meczu z Legią Warszawa trener Jagiellonii Białystok, Ireneusz Mamrot.

Tyle tylko, że druga połowa wyglądała już znacznie słabiej w wykonaniu białostockiej drużyny. To Legia od momentu wyjścia na boisko była stroną atakującą i nadawała tempo gry. Widać było, że za wszelką cenę, piłkarze próbowali strzelić gola kontaktowego. Przez kilkanaście minut drugiej połowy Jagiellonia próbowała jeszcze atakować i zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale z upływem kolejnych minut, nasi piłkarze byli spychani coraz bardziej na pozycje obronne. I końcówka meczu przebiegała już wyłącznie z obroną własnego pola karnego oraz bramki.

- W drugiej połowie widać było, że z każdą minutą Legia miała coraz większą przewagę. Ważnym momentem była interwencja Grześka (Grzegorz Sandomierski – dop. red.) w sytuacji sam na sam. Na pewno nie pomagały nam też wymuszone zmiany, bo praktycznie wszystkie trzy były spowodowane kontuzjami. Zabrakło nam tych zmian w ofensywie, bo z każdą kolejną minutą, gdy Legia coraz większe siły rzucała do ofensywy, można było wyprowadzać atak szybki, którego nam jednak brakowało – powiedział Ireneusz Mamrot.

Ostateczny wynik pozostał jednobramkowy i przyniósł zwycięstwo Jagiellonii. Trener naszego klubu stwierdził po meczu, że jest zadowolony z postawy piłkarzy, jak też ich gry na boisku. A przed nimi został jeszcze jeden mecz w tej kolejce Ekstraklasy. W najbliższą niedzielę, 19 maja, Jagiellonia zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BL)

Jagiellonia pokonała Legię na własnym boisku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama