11°C pochmurno z przejaśnieniami

Jagiellonia przed szansą na powrót na fotel lidera. Tylko ten Górnik

Kiedy: 2018-04-14 , godzina: 20:00

Piłka nożna, Jagiellonia przed szansą powrót fotel lidera Tylko Górnik - zdjęcie, fotografia

Już w sobotę o godzinie 20.00 Jagiellonia może odzyskać fotel lidera. Żółto-czerwoni podejmują u siebie Górnika Zabrze i jeżeli wygrają to nie tylko powetują sobie porażki z ostatnich kolejek, ale zyskają 2 punkty przewagi nad Lechem Poznań, który w piątek - na własnym stadionie - przegrał z Koroną Kielce. Wystarczy tylko (lub aż) wygrać z Górnikiem.

Zadanie pozornie proste: żółto-czerwoni zajmują drugą lokatę w tabeli, grają u siebie i są żadni rehabilitacji, a zabrzanie wiosną spisywali się słabiej niż jesienią. Z drugiej strony jednak... Jagiellonia ostatnio grała na tyle słabo, że kibice zaczęli mówić o kryzysie, a na dodatek defensywa białostoczan w tym meczu będzie przypominała ser szwajcarski. Wszystko za przyczyną kartek, które obejrzeli dwaj kluczowi obrońcy: Łukasz Burliga i Guilherme. Ten pierwszy będzie pauzował aż dwie kolejki. To, czy Jagiellonia skorzysta z szansy jaką jest potknięcie Lecha, zależy od trafnej odpowiedzi Ireneusza Mamrota: jak zatkać luki w defensywie. Szkoleniowiec nie musi się martwić o przyszłość: białostocki klub właśnie przedłużył z nim kontrakt o dwa lata. 

Mamrot ma w zanadrzu kilka rozwiązań: może skorzystać z doświadczonego Rafała Grzyba lub Bodvara Bodvarssona albo porotować zawodnikami z pomocy. Do zdrowia po urazach wrócili już Cillian Sheridan i Bartosz Kwiecień. 

Białostoczanom może być nieco łatwiej, bo zabrzan czeka arcyważny mecz w finale Pucharu Polski. TO może skłonić rywali do oszczędzania sił, ale... wcale nie musi. Górnik nie zamierza bowiem odpuszczać i próbować dołączyć do ścisłej czołówki. 

(PS/ Foto: pixabay.com/ football)


Jagiellonia przed szansą na powrót na fotel lidera. Tylko ten Górnik komentarze opinie

  • gość 2018-04-14 17:46:11

    O senatorze pis w dzien dobry nie przeczytasz https://wiadomosci.wp.pl/alkohol-krew-i-szwy-senator-pis-w-szpitalu-6239659708565633a

  • Agnieszka Siewiereniuk Siewiereniuk 2018-04-14 20:49:36

    Słaba prowokacja. Strasznie mierna https://ddb24.pl/artykul/niedzielny-obiad-zakonczyl/430779 https://ddb24.pl/artykul/senator-zawieszony-w/435129

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl