Piłka nożna, Jagiellonia przeprasza kibiców zamieszanie - zdjęcie, fotografia

Towarzyski mecz Jagiellonii Białystok z Atlantasem Kłajpeda ściągnął na stadion sporo kibiców. Nie było jednak dane wszystkim obejrzeć zmagań naszych piłkarzy. Kilkaset osób nie zostało wpuszczonych, więc musieli wrócić nie widząc ani jednej minuty gry. Teraz klub przeprasza za zaistniałą sytuację.

Co najmniej kilkuset kibiców obeszło się smakiem meczu, zamiast go obejrzeć na stadionie miejskim. Nie zostali wpuszczeni na towarzyski mecz Jagiellonii Białystok z Atlantasem Kłajpeda. Ku ich zaskoczeniu, w pewnym momencie zwyczajnie zamknięto bramki i nie wpuszczono już ani jednej osoby. Niezadowolenie z tego faktu rosło z minuty na minutę. Część kibiców, która miała okazję dostać się na stadion, wyszła w geście solidarności z tymi, którym nie dane było obejrzeć na żywo zmagań żółto – czerwonych z zespołem litewskim.

- Na stadion wpuszczałbym tylko kibiców w krawatach. Kibic w krawacie jest mniej awanturujący się – żartował na fanpage Jagiellonii Białystok Adam Kowalski, jeden z kibiców.

- Nie wpuszczanie kibiców wytrenowane, gotowi na ekstraklasę – pisał tam inny z kibiców, Maciek Kochański.

Podobnych głosów było bardzo wiele, ponieważ rozgoryczenie tych, którym nie udało się wejść, było naprawdę duże. I tym bardziej, że przed meczem klub zapraszał kibiców, aby przyszli kibicować swojej drużynie. Zatem przyszli, ale musieli odejść z kwitkiem. Po tym fakcie Jagiellonia Białystok wydała oświadczenie, w jakim przeprosiła wszystkich, którzy nie dostali się na sektory.

Okazało się, że powodem tej sytuacji był brak zgłoszenia tego meczu, jako imprezy masowej. Jak wyjaśniono – wcześniej takie mecze cieszyły się bardzo małym zainteresowaniem i liczba kibiców nie przekraczała zazwyczaj 500 osób. Tym razem było inaczej. I gdyby władze klubu wpuściłyby wszystkich, poniosłyby z pewnością konsekwencje prawne i finansowe.

Przed spotkaniem nie otrzymaliśmy żadnych sygnałów, że sobotni mecz wzbudzi większe zainteresowanie. Wyznaczone sektory szybko wypełniły się kibicami. Jest nam niezmiernie przykro, że grupa ponad 300 osób nie mogła wejść na stadion. Tę sytuację traktujemy jako nauczkę na przyszłość. Wszystkich, którzy w sobotę, 13 lipca nie zdołali wejść na trybuny chcielibyśmy przeprosić za zaistniałą sytuację. Osoby, które nie zostały wpuszczone na teren stadionu prosimy o kontakt z nami na adres mailowy [email protected]. Zrobimy wszystko, aby zrekompensować dzisiejszą sytuację” – przekazał klub w specjalnym komunikacie.

W jaki sposób klub zrekompensuje brak możliwości oglądania meczu towarzyskiego Jagiellonii Białystok z Atlantasem Kłajpeda, tego w komunikacie nie podano. Ale jednocześnie klub podaje, że na stadion nie zostało wpuszczonych około 300 osób, zaś sami kibice twierdzą, że tych, którzy nie weszli, było około 500.

(Cezarion/ Foto BL)

Jagiellonia przeprasza kibiców za zamieszanie komentarze opinie

  • gość 2019-07-15 18:12:36

    Kibice Legii drwią że nie wpuszczano ich na stadion a teraz władze Jagi nie wpuszczają już nawet własnych kibiców. Jaki jest powód że tym razem przyszło aż tylu chętnych? Jak się nie jest przygotowanym to się nie zaprasza.

  • gość 2019-07-27 10:52:12

    Z podanego adresu mailowego korespondencja jest zwracana jako niedostarczona.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama