15°C bezchmurnie

Jagiellonia zaczyna sezon. W piątek wieczorem gości Lechię Gdańsk.

Piłka nożna, Jagiellonia zaczyna sezon piątek wieczorem gości Lechię Gdańsk - zdjęcie, fotografia

Niemal przez cały lipiec kibice piłkarscy mogli cieszyć się oglądaniem Mundialu w Rosji. Niestety postawa biało-czerwonych na tej imprezie mocno rozczarowało, ale poziom tego turnieju mógł zaimponować. Nic dziwnego, że białostoccy fani liczą, że Jagiellonia w nowym sezonie poprawi ich humory i pokaże równie efektowną grę co najlepsze ekipy mistrzostw świata. Pierwsza próba sprostania oczekiwaniom fanów już dzisiaj o godz. 20.00 na stadionie Miejskim. Rywalem będzie gdańska Lechia.

Białostoczanie zakończyli dwa ostatnie sezony w roli wicemistrzów Polski i jest to najlepsza seria w historii klubu. Nic dziwnego, że kibice liczą, że znakomita passa żółto-czerwonych będzie dalej trwać. Jaga - po raz pierwszy od lat - zagra bez żadnych osłabień. Klub ze stolicy Podlasia zacznie nowy sezon ze wszystkimi swoimi atutami i będzie godził rozgrywki ligowe z eliminacjami do Ligi Europy. Rywalem Jagiellonii jest nieobliczana Lechia Gdańsk, która w poprzednim sezonie miała walczyć o najwyższe trofea i mocno rozczarowała. Ekipa z Pomorza przeszła przebudowę - całkiem odwrotnie niż Jagiellonia. I - zdaniem ekspertów - jest znacznie słabsza niż w poprzednim sezonie. 

Białostoczanie nie stracili żadnego znaczącego gracza: klub opuścili Mariusz Pawełek, Marek Wasiluk i Dawid Szymonowicz. POjawili się za to m. in. Mateusz Machaj, Grzegorz Sandomierski czy Patryk Klimala. Trener Ireneusz Mamrot będzie miał więc spore możliwości kadrowe. wprawdzie na mecz z Lechią nie wykurują się raczej Lazarević, Machaj czy Guti, ale i tak szkoleniowiec Jagi ma spore możliwości personalne. 
Dla Jagiellonii gra z Lechią będzie nie tylko powitaniem ligi, ale także sprawdzianem formy przed meczem z Rio Ave. Białostoczanie zagrają z portugalskim klubem, z którym zagrają 26 lipca o godz. 19.20. 

Piątkowy mecz będzie szczególny jeszcze z jednego powodu - odbędzie się na nowej murawie. Po 11 latach Stadion Miejski kosztem 700 tysięcy złotych zafundował sobie nową trawiastą nawierzchnię. Zielony dywan wyrósł w szklarniach pod Szczecinkiem i został przetransportowany do Białegostoku zastępując wysłużony trawnik, na który w ostatnim sezonie narzekali zawodnicy. 

(Przemysław Sarosiek/ Foto: bialystok.pl)


Jagiellonia zaczyna sezon. W piątek wieczorem gości Lechię Gdańsk. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl