Wiadomości, wygląda Matka Natura widać Zwierzynieckiej - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2

W ramach V edycji Festiwalu “Lumo Bjalistoko” kolejny raz wyłoniła się Matka Natura – Biała! Na budynku przy ul. Zwierzynieckiej 5, powstał nowy mural. Jest to Matka Natura w nowym wydaniu. Ukryta gdzieś w środku miasta, drzemiąca w jego zakamarkach, często pod powierzchnią, dba o niezbędną do życia wodę.

Znajdziemy ją pod korzeniami drzew, którym daje życiodajną energię i w liściach, które rozwijają się dzięki jej sile. Coraz trudniej jej dbać o zachowanie równowagi w naturze.

Powstała w tej edycji grafika tworzy harmonijną kompozycję z otoczeniem, nie jest oderwana od przestrzeni, w której powstała, wtapia się w okolicę. Inicjatorzy powstania tego muralu mają nadzieję, że dzięki dobraniu barw i subtelnie zarysowanej sylwetce w naturalny sposób stanie się zintegrowanym elementem krajobrazu.

W tej samej konwencji powstał w 2017 r. pierwowzór tegorocznej Matki Natury, mural przy ul. Konopnickiej 12C. Obydwa projekty stworzyła lokalna artystka Magdalena Talmon, wykonał M. Ceirowski, a całą realizację pilotował Damian Dworakowski.

W tym roku chcieliśmy zaprezentować nowe oblicze Matki Natury i kontynuować cykl rozpoczęty w zeszłym roku – mówi Damian Dworakowski, dyrektor Festiwalu. – Chcieliśmy stworzyć kolejną pracę wpisującą się otoczenie, pozwalającą na odkrycie przez przechodniów i kierowców, a take chwilę refleksji. Staramy się bowiem tworzyć nie tylko w centrum, ale także na osiedlach. Przykładem jest zeszłoroczna Matka Natura, ale też chociażby mural "Zimorodek i motyle" na Nowym Mieście. Chcieliśmy również uzupełnić ul. Zwierzyniecką kolejnym muralem, tak, aby powstała tam galeria street-artowa.

Kolejna odsłona interdyscyplinarnego Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy "Lumo Bjalistoko" już 5 i 6 października. Warto wybrać się w tych dniach do centrum Białegostoku i zobaczyć, jak światło w połączeniu z różnego rodzaju sztuką może zmienić przestrzeń i wywołać emocje. Warto też przyjechać do stolicy Podlasia specjalnie na Festiwal – to jedyne takie wieczory w roku. Więcej o Festiwalu na facebook.com/lumobjalistoko lub www.lumobjalistoko.pl

Mural V edycji Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy "Lumo Bjalistoko":

- tytuł: Matka Natura – Biała

- projekt: Magdalena Talmon

- wykonanie: M. Ceirowski

- produkcja: Damian Dworakowski

- lokalizacja: ul. Zwierzyniecka 5, Białystok

- współrzędne GPS: 53.120481, 23.148520

- współrzędne Google Maps: https://goo.gl/maps/AJdC9wh5Mky

(BL)

Jak wygląda Matka Natura widać przy Zwierzynieckiej 5 komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama