Jak żyć bez glutenu. Na konsultacje zaprasza podlaski NFZ

Wiadomości, żyć glutenu konsultacje zaprasza podlaski - zdjęcie, fotografia
SIER 28
Podlaski NFZ, Białystok, Pałacowa 3 godz: 10:00

Jak żyć i jeść bez glutenu? Gdzie szukać pomocy i wsparcia ze zdiagnozowaną celiakią? Czy dieta bezglutenowa może być smaczna? O tym wszystkim opowiedzą w podlaskim NFZ na specjalnym stanowisku dla pacjentów i ich rodzin. Konsultacje odbędą się jutro w siedzibie urzędu.

Gluten to białko występujące w pszenicy i jej odmianach, a także w życiu i jęczmieniu. Znajdziemy go zatem przeważnie w pieczywie, w makaronach, w niektórych kaszach, ale także w wielu innych przetworzonych już produktach spożywczych. Dlaczego musimy znaleźć tam jest gluten? Bo dzięki glutenowi wypieki uzyskują pożądaną konsystencję i smak.

Trzeba wiedzieć, że gluten jest dobrze tolerowany przez większość ludzi. Jednak u niektórych osób może wywoływać niepożądane reakcje organizmu, za które odpowiada wchodząca w jego skład gliadyna. Tym właśnie osobom zaleca się stosowanie diety bezglutenowej. I między innymi o tych, którzy glutenu nie tolerują będzie mowa na środowych konsultacjach.

28 sierpnia (środa) w godz. od 10.00 do 12.00 zapraszamy na konsultacje wszystkich zainteresowanych tematem celiakii (i innych chorób glutenozależnych) oraz diety bezglutenowej. W siedzibie Podlaskiego OW Narodowego Funduszu Zdrowia (sala obsługi interesanta) będą dyżurować:

•  Elżbieta Babicz z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oddział w Białymstoku

•  oraz Anna Kuczkin – psychodietetyk.

Podczas konsultacji będzie można zasięgnąć informacji na temat działań Stowarzyszenia, dowiedzieć się, jak poradzić sobie w codziennym życiu bez glutenu oraz uzyskać poradę dietetyka.

(Źródło: NFZ/ oprac. ASM/ Foto: ASM)

Jak żyć bez glutenu. Na konsultacje zaprasza podlaski NFZ komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama