Nieruchomości, Jakie mieszkanie kupić wynajem - zdjęcie, fotografia
Nieruchomości 12/02/2019 15:06

Zakup mieszkania pod wynajem jawi się obecnie jako jeden z lepszych sposobów inwestowania kapitału. W porównaniu do nisko oprocentowanych lokat bankowych na najmie można całkiem nieźle zarobić, nie mówiąc już że jest to całkiem bezpieczna forma inwestycji.

Jakie mieszkanie kupić pod wynajem?

Zakup mieszkania pod wynajem jawi się obecnie jako jeden z lepszych sposobów inwestowania kapitału. W porównaniu do niskooprocentowanych lokatach bankowych na najmie można całkiem nieźle zarobić, nie mówiąc już że jest to całkiem bezpieczna forma inwestycji.

Ale zanim dokonamy takowego zakupu zastanówmy się co należy wziąć pod uwagę aby zysk był jak największy. Po pierwsze lokalizacja. Opłaca się kupować mieszkania w dużych aglomeracjach, gdzie jest wiele uczelni, gdyż najłatwiejszy najemca to student, który poszukuje mieszkania na kilka lat. Dobra lokalizacja jednak, to niekoniecznie centrum miasta, ale miejsce w pobliżu uczelni, z dobrą infrastrukturą – sklepami, zakładami usługowymi oraz w pobliżu węzła komunikacyjnego – rozbudowana siecią autobusów, tramwajów czy metra.

Kolejna rzecz to metraż mieszkania. Zdecydowanie lepiej zakupić mieszkanie mniejsze. Kawalerka lub mieszkanie dwupokojowe nie będą długo czekały na najemcę. Wśród studentów ze względu na możliwość rozłożenia opłat na większą ilość osób dosyć popularne jest zamieszkiwanie w kilka osób w jednym mieszkaniu. Doskonale sprawdzą się więc również mieszkania 2-3 pokojowe, o stosunkowo niskim metrażu, dzięki czemu studenci mogą liczyć na zachowanie prywatności i równocześnie nie płacić za zbędne metry.

Jeśli naszą grupą docelową są nie studenci a na przykład biznesmeni – warto zwrócić uwagę na wyższy standard wykończenia i większy metraż mieszkania.

Kolejna grupa najemców to rodziny z dziećmi. Jeśli to do tej grupy chcemy skierować naszą ofertę, warto dokonać zakupu mieszkania nieco większego z co najmniej dwoma pokojami, na nowoczesnym, zamkniętym osiedlu.

Niezależnie od tego kim będzie nasza grupa docelowa najlepiej mieszkanie na wynajem kupić tam gdzie się mieszka, czyli tam gdzie łatwo i bez kosztowo będzie można obsłużyć swoich najemców. Jest to szczególnie istotne jeśli zakładamy, że sami będziemy zarządzać najmem. Bardzo ciężko jest obsługiwać  mieszkanie na wynajem na odległość zwłaszcza jeżeli nie mamy w tym doświadczenia.


z poważaniem

regionalny portal nieruchomości - portal który łączy:  mieszkania.podlasie.pl


Zdjęcia użyte w tekście mają charakter poglądowy. Źródło: pixabay.

Jakie mieszkanie kupić pod wynajem? komentarze opinie

  • gość 2019-02-13 07:35:36

    Zależy czemu ma służyć to mieszkanie. Ja zdecydowałem się zakupić mieszkanie w Rowach nad Bałtykiem, w kompleksie apartamentów Lubicz. Od razu chciałem przeznaczyć je pod wynajem krótkoterminowy dla turystów i tak też zrobilem :)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama