Jeden punkt trafił do Dojlid po ostatnim meczu

Sport, Jeden punkt trafił Dojlid ostatnim meczu - zdjęcie, fotografia

Cenny, choć tylko jeden punkt, zainkasowali w 3. kolejce Lotto Superligi tenisiści Dojlid Białystok. Nasza drużyna przegrała przed własną publicznością z liderem rozgrywek - Energą Manekin Toruń 2:3.

Mecz rozpoczął się od bardzo ciekawie zapowiadającego się pojedynku Yongyin Li z Konradem Kulpą. Obaj tenisiści w tym sezonie Lotto Superligi prezentują bardzo wysoką dyspozycję. Obaj też przystępowali do tej konfrontacji niepokonani. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że nie będzie to mecz do „jednej bramki”. Od początku jednak zdecydowaną przewagę zaznaczył Li, który zwyciężył pierwszego seta 11:5. Kolejna odsłona była dominacją Chińczyka w barwach Dojlid. Konrad Kulpa wyraźnie nie radził sobie z odbiorem serwisu 19-latka, przez co nasz zawodnik z łatwością powiększał prowadzenie, pozwalając rywalowi na wygranie zaledwie dwóch piłek.

Problemy pojawiły się w trzeciej odsłonie, która od początku nie układała się po myśli naszego zawodnika. Kulpa wyszedł na prowadzenie 8:5, po czym do ataku zerwał się Li i nawet złapał kontakt z rywalem (7:8), ale ostatecznie przegrał do 9. Na szczęście w czwartym secie wszystko wróciło do normy. Li triumfował 11:6 i wyprowadził Dojlidy na prowadzenie.

Jako drugi do stołu podszedł Przemysław Walaszek, który zmierzył się z reprezentantem Hongkongu, nowym nabytkiem toruńskiego zespołu - Ng Pak Nam. Polak rozpoczął od zdecydowanych ataków. Zaskoczony takim obrotem spraw Nam przegrywał już 1:4, lecz po chwili nastąpiło przebudzenie tenisisty Energii, który zaczął seryjnie zdobywać punkty i to Walaszek musiał ruszyć w pogoń (5:8). Tak się nie stało i set zakończył się porażką Przemka 8:11. Znacznie więcej emocji przyniosła kolejna partia. W niej do końca trudno było przewidzieć, kto zwycięży, gdyż prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W samej końcówce więcej spokoju zachował jednak Nam (12:10), mimo że w pewnym momencie to Walaszek był bliżej zwycięstwa. Nasz zawodnik zrehabilitował się w trzecim secie, którego wygrał 11:9. W czwartej odsłonie Walaszek pokazał lwi pazur i dużą wolę walki, ale musiał uznać wyższość Nam 12:14.

Przy wyniku 1:1 do gry wkroczył Wang Zeng Yi. Rywalem naszego kapitana był Tomasz Kotowski. Zaczęło się źle, bowiem Wandżi przegrał premierową partię 9:11. Więcej optymizmu nie przyniósł drugi set, w którym grający trener Dojlid uległ 8:11 i kibice z Białegostoku mieli prawo być zaniepokojeni. Wandżi sprawił, że mogli jednak - przynajmniej na chwilę - odetchnąć z ulgą. Wreszcie wrócił do gry, którą pokazywał w pierwszych dwóch kolejkach tego sezonu. Zaczął skutecznie gonić rywala. Dwa następne sety zakończyły się jego zwycięstwami do 6. Wszyscy liczyli, że w decydującej odsłonie Wang Zeng Yi pójdzie za ciosem. Niestety, stało się inaczej. Tomasz Kotowski nie dał sobie wyrwać wyrwać zwycięstwa, rozstrzygając tego seta na swoją korzyść 11:7.

Wtedy stało się jasne, że jeśli Dojlidy marzą o zwycięstwie w tym meczu, muszą liczyć na ponowny błysk Li. A że młody Chińczyk potrafi brać taki ciężar na swoje barki, przekonaliśmy się wielokrotnie. W pojedynku z Ng Pak Nam także nie zawiódł, pokonując zawodnika z Hongkongu gładko w dwóch setach (11:4, 11:5).

O wszystkim zdecydowała więc gra deblowa, w której Wang Zeng Yi i Przemysław Walaszek zmierzyli się z Konradem Kulpą i Tomaszem Kotowskim. Utytułowany w grze podwójnej duet z Torunia potwierdził w Białymstoku, że czuje się w tym elemencie znakomicie. Nasi tenisiści przegrali 0:2 (8:11, 3:11), a całe spotkanie 2:3.

Dojlidy Białystok - Energa Manekin Toruń 2:3.

Yongyin Li - Konrad Kulpa 3:1 (11:5, 11:2, 9:11, 11:6);

Przemysław Walaszek - Ng Pak Nam 1:3 (8:11, 10:12, 11:9, 12:14);

Wang Zeng Yi - Tomasz Kotowski 2:3 (9:11, 8:11, 11:6, 11:6, 7:11);

Yongyin Li - Ng Pak Nam 2:0 (11:2, 11:5);

Wang Zeng Yi/Przemysław Walaszek - Konrad Kulpa/Tomasz Kotowski (8:11, 3:11).

(Źródło i foto: UKS Dojlidy/ oprac. Cezarion)