KOLIZJA 24, Jeden śmiertelny wypadek Katrynką drugi Borsukówką - zdjęcie, fotografia

Tylko jednego dnia, w sobotę i to w godzinach przedpołudniowych, policjanci mieli pełne ręce roboty. Zresztą nie tylko policjanci, ponieważ w dwóch wypadkach drogowych zginęły łącznie trzy osoby. Na miejsce musiała przyjechać karetka pogotowia i służby drogowe, do których należało uprzątnięcie uszkodzonych pojazdów.

Tragiczny bilans zapisze się sobotniego poranka, 26 października, na podlaskich drogach. Jeszcze około godz. 2.00 w nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w okolicy miejscowości Katrynka, na drodze krajowej nr 8. Jak przekazał rano zespół prasowy podlaskiej policji, doszło tam do zderzenia czołowego busa, który prowadził obywatel Białorusi, z TIR-em. W tym zdarzeniu kierowca oraz jeden z pasażerów zginęli na miejscu.

- To był bus na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierujący i dwóch pasażerów jadąc od miasta Augustów do Białegostoku z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z TIR-em, w wyniku czego kierujący Bus-em zginął na miejscu. Zginął również pasażer busa. Droga jest zablokowana – przekazał nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Droga była zablokowana przez kilka godzin. Pełny ruch w tym miejscu został przywrócony dopiero około 7:30 rano. Z tym, że nie był to jedyny wypadek tego dnia i nie jedyna zablokowana droga w niedalekiej odległości od Białegostoku. Policjanci musieli znów udać się do zdarzenia, do którego zostali wezwani około godz. 10.00 rano, tym razem w okolice miejscowości Borsukówka, niedaleko Dobrzyniewa Dużego.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika że kierujący citroenem, z nieustalonych przyczyn, zjechał z drogi i dachował. W pojeździe był pasażer. Na miejscu udzielana jest między innymi pomoc medyczna. Na razie policjanci ustalają szczegóły i trzeźwość kierującego – przekazał z kolei Marcin Gawryluk z biura prasowego podlaskiej policji.

Niestety, nie udało się uratować kierowcy, który w sobotni poranek nieszczęśliwie zakończył tam podróż w rowie. Mimo podjętej szybko reanimacji, mężczyzna w wieku 41 lat zmarł w wyniku tego zdarzenia. Ranny w tym wypadku został pasażer, który został zabrany do szpitala.

Szczegóły obydwu wypadków drogowych, w których łącznie zginęły trzy osoby, będą teraz szczegółowo ustalane. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, ponieważ o tej porze roku warunki drogowe mogą być często mylące. Choć jezdnia wydaje się sucha, często bywa śliska od opadającej mgły oraz liści. To może powodować nie tylko wydłużenie drogi hamowania, ale także częściową lub całkowitą utratę panowania nad pojazdem.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Jeden śmiertelny wypadek pod Katrynką, drugi pod Borsukówką komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama