Wiadomości, Jedynką Wiosny eurowyborach będzie osoba Podlasia - zdjęcie, fotografia

Podlaską jedynką będzie Monika - tak zatytułowany komunikat przesłał naszej redakcji Wojciech Koronkiewicz z partii Wiosna Roberta Biedronia. Mowa o prawniczce Monice Falej. Tyle, że reprezentuje ona raczej region warmińsko - mazurski niż podlaski, związana jest przecież z Olsztynem. Trzeba tu podkreślić, że okręg wyborczy w przypadku Parlamentu Europejskiego dla województw podlaskiego i warmińsko - mazurskiego jest jeden wspólny. W najbliższym czasie napiszemy o innych kandydatach, związanych z Podlasiem czy Białymstokiem, bo trudno oczekiwać, że tutejsi mieszkańcy będą kojarzyć osobę, która jest jedynką na liście, a większego związku z naszym regionem nie ma.

Wybór liderki listy z Olsztyna świadczyć może tylko o tym, że Biedroń i jego ludzie w Podlaskiem nie mają armat odpowiedniego kalibru. Pozostawia to również wrażenie pewnej marginalizacji naszego regionu. Ale o kandydatach stąd napiszemy wkrótce. Grunt, że otrzymujący kartę wyborczą Podlasianie jako "jedynkę" Wiosny zobaczą kogoś w większości sobie nieznanego. Podobnie zresztą jak w przypadku Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Jurgiel został tam "dwójką".

Monika Falej to prawniczka. Uczęszczała do olsztyńskich liceów, studiowała na uniwersytetach w Olsztynie i Toruniu. Takie informacje przynajmniej podaje na swoim profilu na Facebooku.

- Od 1997 roku działam aktywnie w organizacjach pozarządowych. Od 2004 roku prowadzę Fundację "Inicjatywa Kobiet Aktywnych", wspierając kobiety i ich rodziny w trudnych sytuacjach - pisze Falej o sobie.

Kandydatka Wiosny już czwartą kadencję jest przewodniczącą Rady Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna, pełnomocniczką Kongresu Kobiet, członkinią Rady Kongresu Kobiet. Z ramienia ROPMO zainicjowała Olsztyński Budżet Obywatelski, który został nominowany do nagrody Supersamorząd 2013, konkursu organizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego pod patronatem prezydenta RP. W swoim CV Monika Falej może wpisać, iż jest trenerką - posiada certyfikat I stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, ekspertką w obszarze organizacji pozarządowych - szczególnie w zakresie aspektów prawnych organizacji pozarządowych, wolontariatu i współpracy z samorządem.

Do tego napisała trzy książki: "Efektywne zarządzanie wolontariatem", "ABC Wolontariatu", "ABC organizacji pozarządowych". Została też laureatką nagrody "Kobieta Sukcesu".

Jako jedną z dwóch kobiet w kraju wyróżniono ją nagrodą "Stalowego Goździka" za działalność na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn oraz rozwijania organizacji pozarządowych.    

Prywatnie pani Monika to samodzielna matka Honoratki i osoba z niepełnosprawnością ruchową, działająca zresztą na rzecz tego środowiska. Kocha zwierzęta, lubi podróże i nurkowanie, choć przyznaje, że boi się wody, uwielbia taniec - ponad 16 lat związana była z tańcami folklorystycznymi, ćwiczyła karate kyokushin.

- Lama Ole powiedział, że jestem wojowniczką. I tak jest - zapewnia Monika Falej.

(Piotr Walczak / Foto: arch. pryw.)

Jedynką Wiosny w eurowyborach nie będzie osoba z Podlasia komentarze opinie

  • gość 2019-03-25 06:26:28

    Pan Karski jest z Podlasa?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama