Jesień z bluesem już od jutra

Kultura, Jesień bluesem jutra - zdjęcie, fotografia
LIS 22
Kino Forum, Białystok, ul. Legionowa 5 godz: 20:00

W listopadzie w naszym mieście po raz kolejny odbędzie się słynny bluesowy festiwal. „Jesień z Bluesem” to przede wszystkim święto muzyki. W dniach 22-24 listopada Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncerty, wystawy, spotkania z artystami.

W tym roku mija 40 lat od pierwszej edycji festiwalu zorganizowanego w 1978 roku. Podczas trzech dni bluesowego święta (22-24 listopada) zagrają muzycy z Polski i zagranicy. Koncerty odbywać się będą na dwóch scenach – w kinie Forum oraz w klubie Fama. Wystąpią m.in. Earl Thomas gospel, Gift and The Moon Beams, Wentus Blues Band, Billy Branch, James Harman & Giles Robson, Egidio „Juke” Ingala & The Jacknives, Arnaud Fradin & His Roots Combo, Diunna Greenleaf & Blue Mercy, Bob Corritore. Festiwalowi towarzyszą wystawy – fotografie Wallace’a Lestera oraz Tomasza Pienickiego.

„Jesień z Bluesem” to najstarszy w Polsce festiwal tego gatunku muzycznego. Co roku dają tu koncerty muzycy światowego formatu. Jest to szansa na poznanie muzyki na najwyższym poziomie. Zawsze doceniają to fani bluesa nie tylko z Białegostoku, ale z całej Polski i zagranicy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Już tradycyjnie preludium do „Jesieni z Bluesem” będą Zaduszki Bluesowe. To cykliczna impreza poświęcona pamięci Ryszarda „Skiby” Skibińskiego – lidera Kasy Chorych i pomysłodawcy białostockiego festiwalu bluesowego. Koncert odbędzie się w sobotę (10 listopada). Tym razem można będzie usłyszeć Formację FRU w składzie: Sean McMahon, Tomek Kamiński, Martyna Zaniewska, Tomasz Kuźniak, Piotr Romaniuk i Robert Panas.

Więcej informacji o 34. Festiwalu „Jesień z Blueseum” znajduje się na stronie www.bok.bialystok.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Jesień z bluesem już od jutra komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama