Felietony, Jeszcze bardziej subiektywne wieści gminne - zdjęcie, fotografia

Święta, nie Święta, co się dzieje – wiedzieć trzeba. Na nas można liczyć nawet w dzień wolny od pracy. Jeśli ktoś akurat się nudzi, albo objadł się tak, że nie da rady wyjść na wieczorny spacer, można przeczytać skrót najważniejszych wiadomości minionego tygodnia. Oczywiście w sarkastycznym, mocno subiektywnym tonie.

PONIEDZIAŁEK, 15 KWIETNIA – Posadzić manekiny

Kompletnie nikt by się nie zorientował, gdyby w ławach radnych POKO zamiast żywych radnych ktoś posadził manekiny z ruchomą jedną ręką. Trzeba by było jeszcze tylko zainwestować w sznurek, który jednym pociągnięciem ręki załatwiłby wszystkie głosowania w 20 minut zamiast w dwie godziny. Czy coś ma sens czy nie, wszyscy i tak podnoszą ręce, bo wszystko z góry jest już ustawione, więc nawet i dyskusja niepotrzebna. Tak jak choćby w sprawie poparcia dla strajku nauczycieli o wyższe płace. Bo jakby radni POKO chcieli naprawdę zadbać o wyższe wynagrodzenia dla nauczycieli, to by zadbali o to sami, wszak szkoły, przedszkola i nauczyciele są na utrzymaniu samorządu. Mając na uwadze powyższe, mamy propozycję. Warto rozważyć zakup manekinów. Jest to jednorazowy wydatek, podobnie jak sznurek, a ciągać za niego może któryś z prezydentów, jaki ma akurat wolną rękę. Zaoszczędzone na dietach pieniądze przekazać nauczycielom i problem rozwiązany. Jest i bonus – manekin nie będzie gadał głupot na mównicy.

WTOREK, 16 KWIETNIA – Zdelegalizować KOD

Komitet Obrony Demokracji nie wypełnia swoich zadań statutowych. Nie wyszedł w proteście, kiedy w Białymstoku przez radnych – niestety znów POKO – było łamane prawo, demokracja, samorządność i Europejska Karta Samorządu Terytorialnego. Najpierw stwierdził to wojewoda podlaski, a w miniony wtorek, 16 kwietnia, Wojewódzki Sąd Administracyjny. Mimo, że rozpisywały się o tym wszystkie media, KOD nie zareagował, w związku z czym jest organizacją kompletnie zbędną. Ta sytuacja potwierdza przy okazji zasadność zastąpienia radnych POKO manekinami. Będzie taniej i istnieje duże prawdopodobieństwo, że manekiny zagłosują zgodnie z prawem, bo nie będą kombinować jak fortepianista na konkursie przed uderzeniem w pierwszy klawisz.

Wyścig dyrektorów

Dwaj dyrektorzy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – jeden obecny, drugi były – stanęli w szranki. Trudno powiedzieć, który z dyrektorów wygrał wyścig na bardziej głupie tłumaczenia przed sądem. Jeden – ten obecny, nie mógł znaleźć wytłumaczenia dla zwolnienia tego drugiego, który przez dwa lata zakładał konto na Facebooku i nie założył. Chociaż patrząc realnie, jeśli przez dwa lata nie udało się założyć profilu na Facebooku, to powód do zwolnienia sam w sobie już się znalazł. Ale na to w kodeksie pracy brakuje paragrafów. Może chociaż w standardach Facebooka coś uda się wygrzebać.

ŚRODA, 17 KWIETNIA – Badania psychiatryczne do poprawy

Rafała Gawła skazanego na dwa lata więzienia chyba jednak lekarze psychiatrzy przebadali mało dokładnie. Jeszcze w środę, 17 kwietnia twierdził, że jest w kraju, żeby następnego dnia poinformować, że od kilku miesięcy jednak mieszka w Norwegii. Jest szansa, iż nie zauważył, że wyjechał, gdyż tradycyjnie zajęty jest tropieniem faszystów w Polsce każdego dnia i obecnie służy mu do tego specjalnie skonstruowany mikroskop. Twierdzi, że nie uciekł wcale przed więzieniem, choć jednocześnie złożył wniosek o azyl, bo jednak wyrok mu się nie podoba i w związku z tym nie chce pójść do więzienia za liczne oszustwa, których się dopuścił. Może jakiś psychiatra tym przypadkiem się zajmie jeszcze raz, bo jak na nasz gust to Rafał Gaweł cierpi co najmniej na rozdwojenie jaźni i schizofrenię mainiakalno – prześladowczą.

El mariachi na Dziesięcinach

Tylko czekać, aż do Białegostoku przyjedzie sam Antonio Banderas z Quentinem Tarrantino, aby nakręcić kolejną część Desperado. Jest tu bardzo podatny grunt, a brakuje wyłącznie tylko jednego elementu – broni palnej. Wszystko inne już jest gotowe. Zaczęło się oczywiście od oficjalnego odsłonięcia muralu lokalnego El mariachi, który znajduje się na Dziesięcinach, niemal po sąsiedzku z Meksykiem, zwanym inaczej Starosielcami. Warto przypomnieć z tej okazji, że El mariachi to grajkowie, którzy najpierw grali na weselach, a potem podbijali muzyczny i filmowy świat. Ich muzyka jednak na zawsze zachowała typowo taneczny charakter. Zatem na lokalnym gruncie wszystko już prawie gotowe. Trzeba jedynie przeprowadzić trening ze strzelających gitar. Co nie powinno być trudne, szczególnie na Dziesięcinach.

CZWARTEK, 18 KWIETNIA – Skarbówka w służbie religijności w Łomży

Od czwartku zaczął się najważniejszy okres przed Świętami Wielkiej Nocy – tak zwane Triduum Paschalne. Od tego dnia część osób wchodzi w okres bardzo ścisłego postu i uważa, żeby nie grzeszyć niczym, nawet myślą. Części z nich przyszła z pomocą skarbówka, która zadbała nawet o tych, którzy nie planowali postu w Wielkim Tygodniu. Mianowicie odcięła takich delikwentów od pokus uzależnienia, a konkretnie od gier hazardowych w Łomży. Tam wpadła umundurowana ekipka i wyniosła osiem automatów do gier, żeby nie kusiły do grzechu. Jest tylko jeden problem – grzesznicy nie popełnią już grzechów uzależnienia nigdy więcej, bo automaty zniknęły na zawsze. Łomża dzięki temu będzie jeszcze bardziej religijna.

PIĄTEK, 19 KWIETNIA – Zielonym do góry

Jak wiadomo, nauczyciele strajkują, a w ostatnich latach poziom edukacji spadł na mordę równo i dokładnie. Trudno się dziwić, że w związku z tym, za edukację różnego rodzaju biorą się dziś różni ludzie, żeby ratować co się da. Stąd na przykład za murami więzienia, klawisze przeprowadzili dla osadzonych praktyczną lekcję z biologii i edukowali z życia flory. Konkretnie, że zielone musi wystawać do góry, a to ciemniejsze, wsadza się do ziemi. Więźniowie chyba jednak nie za szybko zakumali system, bo całkiem sporą połać terenu wypraktykowali na różnych gatunkach flory i patrzyli, czy aby na pewno sadzenie roślin zielonym do góry to właściwe podejście do tematu ogrodnictwa. Co się napracowali to ich. Ale mają teraz za murami swój ogródek z zieleniną. I chwała Panu, bo zielony na szczęście uspokaja.

(Redakcja Wieści Gminnych/ Foto: BI-Foto)

Jeszcze bardziej subiektywne wieści gminne komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama