Felietony, Jeszcze bardziej subiektywne wieści gminne - zdjęcie, fotografia

Minęła wiosna, przyszło lato, a my cały czas mamy o czym pisać. Za chwilę będzie o czym pisać jeszcze bardziej i jeszcze więcej, ponieważ rozkręci się kampania wyborcza. Heheszkom na pewno nie będzie końca. Tymczasem na zakończenie także i miesiąca czerwca w telegraficznym skrócie przepełnione sarkazmem i niewybrednym żartem wieści z minionego tygodnia.

24 CZERWCA, poniedziałek – Będzie bzykanie na każdej ulicy

Jeszcze nie teraz, ale wkrótce może dochodzić do sytuacji, w których matki z dziećmi i ojcowie też, będą uciekać ze wszystkich ulic czym prędzej. Powodem będzie bzykanie tuż obok ulicy. Na razie tylko w części miasta, ale docelowo bzykanie może się odbywać wszędzie. A przynajmniej tam, gdzie nie wszystko zostało zalane betonem pod sam korek. Prezydent postanowił zajumać pomysł stowarzyszeniu Miasto Mieszkańców i zrealizować go jako swój. Dzięki temu już w niektórych miejscach bzykanie trwa w miejscu publicznym i nie będzie żadnych aresztowań. Bo Białystok ma być jeszcze bardziej różnorodny. Więc będzie bio… różnorodny. Na łąkach kwietnych mają się pojawić owady, które będą zapylały na prawo i lewo wszystkie nadające się do tego roślinki.

Prezydent z urzędnikami liczy, że dzięki temu, że przy każdej ulicy będzie trwało latem bzykanie, problem smogu zniknie. Wyprowadzamy z błędu. Otóż nie zniknie. Aby zniknął trzeba by było pozwijać z 1/3 wylanych ostatnio asfaltów i zasadzić w tym miejscu drzewa, w których też bzykanie może się odbywać. Do tego musowo jest pościągać beton i kostkę brukową, a w ich miejsce posadzić kolejne łąki do bzykania na świeżym powietrzu. Wierzymy, że kiedyś to nastąpi. Bzykanie górą!

25 CZERWCA, wtorek – Ludzi czujo w BUS-ie piniondz

Ten bus już powoli wytoczył się z parkingu spod urzędu wojewódzkiego i pojechaaaaaaaał! Zupełnie przypadkiem w okresie kampanii wyborczej odwiedzi miasta powiatowe i gminne oklejony cały od góry do dołu logami programu 500 plus. I jeszcze bardziejszym zupełnym przypadkiem przyjedzie na pikniki, dni miast oraz gmin, truskawek, ziemniaków, słoniny, czy kiszonego ogórka, albo buraka pastewnego, na których to imprezach ludzie przychodzą kompletnie nie po to, żeby napić się piwa i zjeść loda oraz posłuchać zespołu Super Trio, w którym gra wuj Mietek, Antka syn i jego stryjo, tylko słuchać o pińcet plus na każde dziecko.

Redakcja Wieści uważa pomysł za niedopracowany. Bo BUS powinien być od razu oklejony twarzami kandydatów do Sejmu, a ze środka nie powinni przemawiać mądrale, tylko od razu przybyłym na piknik z dowolnej okazji, wypłacać żywy piniondz. Jednocześnie redakcja Wieści szanuje troskę rządzącej partii o wypoczywających nad Bałtykiem polskich celebrytów, nawet tych z za małym mieszkaniem. Jakby ta tłuszcza tak hajs dostała jeszcze w czasie wakacji, to okupowałaby wszystkie parawany nad morzem aż do Szwecji. Więc na razie niech sobie ten piniondz z BUS-a chociaż powącha. A nad morze to po wakacjach, jak już zrobi się luźniej.

26 CZERWCA, środa – Blues silniejszy od tęczy

Wiadomo już którędy nie będzie mógł przejść tęczowy marsz równości, co to zaplanował go Tęczowy Białystok. Na przykład pod Teatrem Dramatycznym jako w miejscu kultury wysokiej, zabraknie miejsca dla kultury tęczowej. Tam bowiem muzycy, bluesmani, rockmani i tym podobni zabookowali sobie miejsce odpowiednio wcześniej. Grać będą bluesa już od piątku i skończą dopiero w niedzielę. Pod pozorem bicia rekordu Guinnessa w graniu bluesa non stop w warunkach koncertowych zajmą cały plac, zamiast grać tak jak wcześniej – w pubie, w zamkniętym pomieszczeniu i dać przejść kolorowej paradzie. Wydaje się nam, że chyba coś jest na rzeczy w powiedzeniu, że muzyka łagodzi obyczaje. Dzięki temu, że na placu pod Dramatycznym będzie królowała muzyka bluesowa, do aktów nieobyczajności tam nie dojdzie. Chyba…, że będzie upał i spadnie w tym samym czasie deszcz. Na moment może wtedy pojawić się tęcza i to na dodatek gdy mokre odzienie przylepi się do ciała. Ale i tak tęcza ustąpi, a muzyka zostanie.

27 CZERWCA, czwartek – Grawitacja działa czy nie działa?

Pojawiły się już pierwsze komunikaty o tym, że tuż pod Białymstokiem zaczyna brakować wody. W czwartek, termometry pokazały znacznie powyżej 32 stopni ciepła i to w cieniu. Redakcja Wieści cieszy się, że meteorolodzy jeszcze umią znaleźć cień w Białymstoku i zmierzyć ile tam może być stopni. Ale do rzeczy. Wody zaczyna brakować pod Białymstokiem, dokładnie na południe od Białegostoku, w kierunku Supraśla. A w samym Białymstoku… rozpusta na całego. Kurtyny wodne hulały niczym konik polny po koniczynie. Redakcja Wieści stanowczo sprzeciwia się takiemu marnotrawstwu. Bo skoro u nas mówią, że trzeba oszczędzać wodę, żeby wystarczyło jej w Afryce, czyli na południe od Białegostoku, to chyba grawitacja działa też na bliższe odległości. Jakby tak oszczędzać bardziej, to starczyłoby też i dla Ogrodniczek położonych w polu oddziaływania grawitacji ziemskiej. Chyba, że grawitacja działa wybiórczo… Ale Einstein wciąż nie żyje i póki co nie ma żadnego następcy, który wyjaśniłby sprawy związane z grawitacją i wodą.

28 CZERWCA, piątek – Zabudowa wielorodzinna jednak podoba się turystom

Nie wiemy czy wszyscy turyści zachwycają się blokami wielorodzinnymi, jakie wybudowano w centrum Białegostoku w ostatnich latach, ale jedna turystka na pewno. Nazywa się Aleksandra Dulkiewicz, na co dzień jest zatrudniona w gdańskim magistracie. W Białymstoku pojawiła się w piątek, a po mieście oprowadzał ją – jak to określiła – najlepszy przewodnik. W tej roli wystąpił Tadeusz Truskolaski. Redakcja Wieści zakłada więc, że skoro nie mógł oprowadzić jej szlakiem unikatowej w skali Europy drewnianej zabudowy, bo ta spłonęła prawie całkiem doszczętnie, więc pewnie oprowadzał po budynkach wielorodzinnych, które powstały w miejscu zabytkowych drewnianych. Czekamy teraz z zapartym tchem na album z wycieczki i obowiązkowo obywatelstwo honorowe w Gdańsku dla naczelnego przewodnika turystyki deweloperskiej z Białegostoku.

(Redakcja Wieści Gminnych/ Foto: BI-Foto)

Jeszcze bardziej subiektywne wieści gminne komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama