Jeszcze dziś trwa cały czas akcja „Znicz”

Motoryzacja, Jeszcze dziś cały akcja „Znicz” - zdjęcie, fotografia

Wszystkich Świętych to okres, gdy na drogach obserwujemy wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych - szczególnie w okolicach cmentarzy. Dla policjantów to przede wszystkim czas wytężonej służby. Ogólnopolska akcja „Znicz 2019” rozpoczęła się w miniony czwartek - 31 października i potrwa do niedzieli 3 listopada.

Policjanci dbają o to, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. W każdej chwili mundurowi gotowi są nieść pomoc i służyć radą. Zapewniają porządek w rejonach cmentarzy przekazując jednocześnie informacje o wyznaczonych parkingach czy obowiązującej w pobliżu nekropolii nowej organizacji ruchu Szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych dbają o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci sprawdzają także czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego stosując się chociażby do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym, używają pasów bezpieczeństwa oraz właściwie przewożą pasażerów.

Pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych mundurowi kontrolują stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących. Wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie! Policjanci drogówki jeszcze do końca dzisiejszego dnia będą pilnować porządku na drogach w ramach akcji „Znicz”.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)

Jeszcze dziś trwa cały czas akcja „Znicz” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama