-0°C bezchmurnie

Judocy będą przez dwa dni zmagać się na Politechnice Białostockiej

Kiedy: 2018-10-13 , godzina: 11:00 | Gdzie: Politechnika Białostocka

Sport, Judocy będą przez zmagać Politechnice Białostockiej - zdjęcie, fotografia

IX Międzynarodowy Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego odbędzie się w najbliższy weekend, 13-14 października 2018 r. Judocy będą zmagać się na matach Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Białostockiej.

- Leszek Piekarski to prekursor podlaskiego judo. W roku 1960 założył pierwszą w regionie sekcję judo (w klubie Jagiellonia Białystok). Jego wychowankiem jest m.in. srebrny medalista olimpijski z 1972 r. Antoni Zajkowski, a także obecny Prorektor ds. nauki PB prof. Andrzej Sikorski – mówi dr Piotr Klimowicz, szef Klubu Judo PB.

Turniej judo jest upamiętnieniem trenera Piekarskiego. Już po raz dziewiąty judocy Politechniki Białostockiej zapraszają adeptów tej sztuki walki na maty Akademickiego Centrum Sportu. Przez dwa dni - 13 i 14 października – rywalizować ze sobą będzie prawie 400 zawodników i zawodniczek. Do udziału w Turnieju zgłosili się judocy z różnych klubów z Polski, a także z Białorusi, Rosji i Estonii.

Zmagania sportowców będzie można oglądać w sobotę i niedzielę od godz. 11:00. Oficjalne otwarcie Turnieju zaplanowano na w sobotę (13 października na godz. 13:00).

Organizatorami wydarzenia są: Klub Judo Politechniki Białostockiej oraz Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej. Wydarzenie honorowym patronatem objęli: Rektor Politechniki Białostockiej i Prezydent Miasta Białegostoku. Więcej informacji na http://judo.bialystok.pl/zawody/najblizsze-zawody/

IX Międzynarodowy Turniej Judo im. Leszka Piekarskiego. 13-14 października 2018 roku, Akademickie Centrum Sportu Politechniki Białostockiej ul. Wiejskiej 41.

(Źródło i foto: PB/ oprac. Cezarion)


Judocy będą przez dwa dni zmagać się na Politechnice Białostockiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl