Każdy kto żyw stawia dziś Franka na nogi

Wiadomości, Każdy stawia dziś Franka - zdjęcie, fotografia
PAŹ 23
Galeria Atrium Biała, ul. Cz. Miłosza 2 godz: 15:00

Co prawda w pomoc dla Franka zaangażowali się sami Aniołowie, ale nawet i Aniołowie sprawniej działają mając swoich pomocników. Dlatego każdy kto może lub ma takie zapędy do pomagania, powinien dziś pojawić się w Galerii Atrium Biała. Aniołowie z pomocnikami czekać będą od godz. 15.00, aby za kilka tygodni Franek mógł stanąć na nogi.

To niesamowite jak wielka jest wola życia. Przekonali się o tym na własnej skórze rodzice kilkuletniego Franka oraz członkowie fundacji Podlascy Aniołowie. Lekarze nie dawali chłopcu żadnych szans na przeżycie. Miał umrzeć zaraz po urodzeniu. Bo rokowania były aż tak złe. Ale Franek przeżył i ma już cztery lata. Z tym, że w swoim krótkim życiu przeszedł kilka bolesnych operacji. Mimo, że jest rehabilitowany – nie chodzi. I chodzić nie będzie bez specjalistycznej operacji, która zaplanowana jest na dzień 14 listopada.

- Gdy zadaliśmy pytanie: Franek o czym ty marzysz, to zwykły czterolatek odpowiedziałby, że super odlotowa hulajnoga, buty świecące… Franek odpowiedział nam: Chciałbym biegać. Franek ma chore bioderka, które uniemożliwiają mu chodzenie. Cały Białystok, prosimy was, abyście pomogli nam w realizacji jego marzenia. Żeby za kilka lat, zapytany o czym marzy opowiedział o rowerku z super głośną trąbką – mówi przedstawicielka Fundacji Podlascy Aniołowie.

Dlatego już dziś, 23 października, od godziny 15.00 w Galerii Atrium Biała odbędzie się cała masa różnego rodzaju wydarzeń, w czasie których będą zbierane fundusze na operację chłopca. Wewnątrz będą odbywały się koncerty i aukcje. Na zewnątrz zjedzie cała brać motocyklowa z mistrzem dwóch kółek, który będzie między innymi pokazywał różnego rodzaju akrobacje na motocyklu. Ale chętni za opłatą będą mogli przejechać się na dwukołowych rumakach, więc oprócz pomocy Frankowi, zapewnią sobie jeszcze niezapomniane wrażenia.

Ważne, aby brakującą do potrzeb przeprowadzenia operacji kwotę zebrać już teraz. Kolejny termin operacji może bowiem wiązać się z dodatkowymi trudnościami. Jak wspominaliśmy, Franek ma 4 lata i szybko rośnie, a wraz z nim rośnie też wada jego bioderek. I dodatkowo boli go fizycznie.

- Szczęśliwie dla mnie i dla żony klinika, która podjęła się operacji, nie jest otwarta w Monachium, w Paryżu, czy w Barcelonie. To filia amerykańskiej kliniki dr Paleya w Warszawie, w szpitalu Medicover. To wiele nam ułatwia sprawę, także w kwestii kosztów jej organizacji i ewentualnie później transportu medycznego Franka do domu – powiedział Grzegorz Gogol, tata Franka.

Apelujemy do ludzi o dobrych sercach i możliwościach, aby wsparli akcję Podlaskich Aniołów osobiście w dniu 23 października w Galerii Atrium Biała lub poprzez portal Się Pomaga, na którym także trwa zbiórka funduszy na operację. Tu zamieszczamy link: https://www.siepomaga.pl/en/franek-gogol

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z youtube.com)

Każdy kto żyw stawia dziś Franka na nogi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama