-0°C bezchmurnie

Każdy od teraz może przekazać na pomoc 30 zł rocznie nie wydając ani grosza

Styl życia, Każdy teraz może przekazać pomoc rocznie wydając grosza - zdjęcie, fotografia

Nic nikomu się tu nie pomyliło. Każdy od teraz może przekazać na cele charytatywne 30 zł rocznie i nie wydać na to ani grosza. Polski rynek odpadów tekstylnych szacowany jest na ok. 2 miliony ton rocznie, co oznacza, że przeciętny Polak, co roku, pozbywa się ok. 30 kilogramów niepotrzebnych ubrań i innych tekstyliów. Dzięki nowemu portalowi ubraniadooddania.pl każdy z nas może zamienić te kilogramy na pieniądze, wspierające organizacje charytatywne.

Ubraniadooddania.pl to pierwszy w Polsce portal fundraisingowy, który pozwala organizacjom charytatywnym za darmo prowadzić zbiórki pieniędzy, a darczyńcom nieść pomoc finansową poprzez przekazywanie niepotrzebnych ubrań, bez wychodzenia z domu.

Cały proces jest bardzo prosty – wystarczy do worka na śmieci spakować niepotrzebne ubrania, a następnie na platformie ubraniadooddania.pl wybrać organizację, którą chcemy wspomóc. Na wskazaną akcję charytatywną trafi dokładnie 1 złotówka za każdy 1 kilogram przekazanej odzieży. W wybranym przez nas miejscu oraz terminie worki odbierze kurier – i to bezpłatnie. O losach naszej darowizny jesteśmy informowani na bieżąco – ubraniadooddania.pl wyśle email, gdy tylko paczka dotrze do magazynu i wówczas też przekazana przez nas kwota pojawi się na liczniku pokazującym postęp zbiórki na wybrany cel charytatywny.

- Takie rozwiązanie to alternatywa wobec dotychczasowych form zbiórek odzieży, gdyż darczyńca dokładnie wie, ile pieniędzy trafi dzięki niemu na wybrany cel charytatywny – powiedział Mariusz Stryżko, dyrektor zarządzający ubraniadooddania.pl

Nowe narzędzie dla organizacji charytatywnych

W momencie startu na portalu ubraniadooddania.pl obecnych jest ponad 100 organizacji charytatywnych, które zostały starannie zweryfikowane przez administratora portalu. Znajdziemy tam między innymi organizacje charytatywne takie jak Kwiat Kobiecości (prowadzi zbiórkę na Cytobus, czyli autobus do badań cytologicznych), Daj herbatę (pomaga bezdomnym), czy Rycerze i Księżniczki (pomaga dzieciom w bardzo ciężkim stanie zdrowia).

W przeciwieństwie do popularnych portali fundraisingowych, ubraniadooddania.pl nie pobiera żadnych opłat ani prowizji – na konta organizacji trafia pełna kwota przekazana przez darczyńców według przelicznika 1 kg = 1 zł. Informacje o ilości przekazanej odzieży i w konsekwencji kwotach darowizny, są widoczne na portalu ubraniadooddania.pl oraz aktualizowane na bieżąco, o czym zarówno darczyńcy, jak i organizacje charytatywne informowani są mailowo. Dodatkowo organizacje charytatywne mają bezpośredni kontakt z każdym swoim darczyńcą.

Transparentność: co dzieje się z ubraniami i dlaczego 1 kg = 1 zł

Mało kto wie, że większość zbieranych w Polsce ubrań jest sprzedawana, a uzyskane w ten sposób pieniądze pozwalają najskuteczniej pomagać potrzebującym. Portal ubraniadooddania.pl także sprzedaje odzież wyspecjalizowanym podmiotom. Dzięki temu odzież trafia do nowych właścicieli lub zostaje w ekologiczny sposób przetworzona na użyteczny surowiec, zamiast zanieczyszczać środowisko na wysypisku śmieci. Różnica polega na tym, że portal ubraniadooddania.pl umożliwia pełną kontrolę całego procesu i w ten sposób zapewnia, że każdy kilogram niepotrzebnych ubrań został zamieniony na pomoc dla potrzebujących.

Ubraniadooddania.pl samodzielnie finansuje wszelkie koszty stałe takie jak obsługa kurierska, magazyn, rozwój portalu oraz reklama, a ponad 70 proc. zysku ze sprzedaży ubrań przekazuje organizacjom charytatywnym. A więc, im więcej osób pomaga za pośrednictwem portalu ubraniadooddania.pl, tym bardziej skutecznym narzędziem dla organizacji charytatywnych się on staje.

- Pomysł na ubraniadooddania.pl narodził się z chęci stworzenia firmy, której model biznesowy będzie bezpośrednio związany z działalnością społeczną. Użytkownicy naszego portalu mogą pomagać zarówno sobie, jak i innym – porządkując swoją przestrzeń z niepotrzebnych ubrań równocześnie wspierają finansowo osoby potrzebujące i zmniejszają zanieczyszczenie środowiska – wyjaśnia Mariusz Stryżko, dyrektor zarządzający ubraniadooddania.pl

Portal ubraniadooddania.pl powstał z myślą o organizacjach charytatywnych i ich podopiecznych, ale również o osobach, które kilka razy w ciągu roku zastanawiają się jak w rozsądny sposób pozbyć się niepotrzebnych ubrań. Portal łączy ze sobą darczyńców i potrzebujących. Umożliwia wykorzystanie niepotrzebnych ubrań w szlachetny sposób. Akcje charytatywne prowadzone w portalu są w 100% wiarygodne i zostały założone przez zweryfikowane organizacje charytatywne. Każdy darczyńca ma 100% gwarancję, iż przekazane przez niego worki z ubraniami przyniosą realne wsparcie finansowe wybranemu przez niego potrzebującemu w rozliczeniu 1 kg ubrań = 1 zł. I to co do grama!

(BL/ Foto: pixabay.com/ bazar)


Każdy od teraz może przekazać na pomoc 30 zł rocznie nie wydając ani grosza komentarze opinie

  • Gośćhhmo - niezalogowany 2018-11-09 05:12:47

    No nie widzę tego

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl