Najpierw stalinowscy oprawcy, później komunistyczni działacze, a obecnie białostoccy radni wybrani z list Koalicji Obywatelskiej szargają pamięć polskiego żołnierza i bohatera narodowego jakim jest Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”. Dlatego swój głos zabrali także kibice, którzy wyrazili go na trybunie stadionowej podczas sobotniego meczu.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, kilku radnych Koalicji Obywatelskiej, a dokładniej wszyscy z Forum Mniejszości Podlasia wraz z radnym niezrzeszonym Maciejem Biernackim postanowili przemówić głosem, który był również charakterystyczny dla stalinowskich oprawców. Chodzi bowiem o kłamstwo, jakim komuniści szargali pamięć polskiego żołnierza, a teraz także kłamstwem chcą posłużyć się wiele lat później białostoccy radni.

Za nic mają ustalenia poczynione przez sąd wolnej Polski, podobnie jak za nic mają również uchwałę Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Ustalenia sądu bowiem oczyściły majora Szendzielarza ze wszystkich zarzutów, za jakie komuniści skazali go na śmierć. Sejm zaś wyniósł tego samego majora do rangi bohatera narodowego. Niestety, w obronie polskiego żołnierza kolejny raz muszą teraz stawać inni, wobec szkalujących słów, od których zza grobu nie jest w stanie się bronić. Transparent widoczny na zdjęciu pojawił się w sobotę na stadionie miejskim w Białymstoku, podczas meczu Jagiellonii Białystok.

W Białymstoku niestety wciąż są ludzie, którym mjr. Łupaszko jako patron ulicy przeszkadza. Dziś kibice Jagiellonii stają w jego obronie. #JAGCRA” – napisał na swoim profilu na twitterze radny Paweł Myszkowski i zamieścił zdjęcie transparentu.

Jagiellonia Białystok dzisiaj z transparentem: RĘCE PRECZ OD ŁUPASZKI! - radni KO chcą zmienić nazwę ulicy Łupaszki w Białymstoku na ulice ''100-lecia Praw Kobiet''...na co oczywiście nie godzą się kibice Jagi” – to wpis kolejnego twitterowicza o nicku Avanti.

Argumenty grupy radnych, która domaga się zmiany patrona ulicy są kompletnie kuriozalne. Między innymi wskazują na to, że tablica z nazwiskiem była niszczona kilkukrotnie przez wandali. Ale już ci sami radni nie mają sobie nic do zarzucenia, że nie podjęli żadnych czynności względem ochrony tablicy, ani tego, że to wandale powinni odpowiadać za niszczenie mienia publicznego, a nie polski żołnierz skazany i zamordowany przez komunistów, który sam nie może się obronić.

O innych kuriozalnych argumentach grupy pięciu radnych, którzy wpadli na pomysł zmiany nazwy ulicy będziemy informować szczegółowo już po niedzieli. Podamy także argumenty, jakie zapisali w uzasadnieniu projektu uchwały.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: twitter.com/ Paweł Myszkowski)

Kibice jednoznacznie o zmianie patrona na osiedlu Skorupy komentarze opinie

 • gość 2019-10-20 11:56:26

  Komuniści wracają do władzy.Ilu byłych urzędników pracuje jeszcze w urzędzie miasta,którzy składali ślubowanie na wierność socjalistycznej Polsce ?

 • gość 2019-10-20 20:48:09

  To naprawdę przykre,że znajdują się politycy którzy wykorzystują kibolstwo do swoich celów pod przykrywką patriotyzmu . A jeszcze bardziej przykre,że znajdują się dziennikarze którzy temu przyklaskują.

 • gość 2019-10-25 08:30:55

  Skoro mieszkańcy Skorup nie chcą takiej nazwy ulicy, a kibice tak bronią Łupaszki to niech nazwą sobie stadion jego imieniem, a z tej dzielnicy niech zniknie.

 • gość 2019-10-27 10:36:54

  Łapy precz Łupaszki to była wojna ci co zginęli z jego rąk na to zasłużyli dzisiaj jest dużo takich co na nas Polaków donoszą do Brukseli i na nich też przydał by się Łupaszka

 • gość 2019-10-27 10:39:00

  Łapy precz Łupaszki to była wojna ci co zginęli z jego rąk na to zasłużyli dzisiaj jest dużo takich co na nas Polaków donoszą do Brukseli i na nich też przydał by się Łupaszka

 • gość 2019-10-27 10:41:52

  ŁAPY PRECZ OD ŁUPASZKI

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama