20°C umiarkowane opady deszczu

Kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Został aresztowany w Belgii

Wiadomości, Kierował zorganizowaną grupą przestępczą Został aresztowany Belgii - zdjęcie, fotografia

Poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Dawida S. ps. "Kopernik" zatrzymali funkcjonariusze z Belgii. Udało się to dzięki szczegółowym informacjom przekazanym przez „łowców cieni” z CBŚP. 36-letni mężczyzna był poszukiwany przez białostocką prokuraturę od około dwóch lat, ponieważ jest podejrzewany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Aby uniknąć zatrzymania zerwał kontakt z rodziną, zmieniał miejsce zamieszkania i używał fałszywego dokumentu tożsamości.

Policjanci szukali Dawida S. od około dwóch lat. Najpierw na podstawie Listu Gończego wystawionego przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku, a następnie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wystawionego przez Sąd Okręgowy w Białymstoku na wniosek Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Mężczyzna był ścigany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a także za paserstwa. Na tym jego przestępcza działalność prawdopodobnie nie kończyła się, ponieważ jest także podejrzewany o wyłudzenia odszkodowań poprzez aranżowanie stłuczek i kolizji komunikacyjnych.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna może być zamieszany w zeszłoroczną sprawę, do której białostoccy policjanci CBŚP zatrzymali dwie osoby, jedną za handel kradzionymi częściami pojazdów, a drugą za demontowanie skradzionych samochodów. Obaj zatrzymani usłyszeli również zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Dawid S. ps. „Kopernik” już wtedy prawdopodobnie wyjechał z Polski i ukrywał się przed organami ścigania. Niezwykle trudno było go namierzyć, ponieważ jak się później okazało zmieniał miejsca zamieszkania, numery telefonów, nie kontaktował się z bliskimi, a nawet używał fałszywych dokumentów na nie swoje nazwisko.

Do poszukiwań włączyli się także funkcjonariusze z Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji, tzw. „łowcy cieni”. Ci policjanci ustalili, że poszukiwany przebywa w Belgii, dlatego też nawiązali współpracę z tamtejszymi organami ścigania za pośrednictwem sieci ENFAST.

„Łowcy cieni” przekazali precyzyjne informacje na temat miejsca przebywania ściganego, w efekcie czego belgijscy policjanci zatrzymali Dawida S. ps. „Kopernik”. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania, okazał fałszywe dokumenty tożsamości na nie swoje dane osobowe.

36-latek w najbliższym czasie zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie usłyszy kolejne zarzuty.

(Źródło: cbsp.policja.pl/ oprac. Kalina/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)


Kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Został aresztowany w Belgii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl