Wiadomości, Kierowcy białostockiego Pogotowia szkolą białostockim Jeśli nauka bezpiecznej jazdy tylko Białystok - zdjęcie, fotografia

Informowaliśmy już, że WORD w Białymstoku otrzymał ogólnopolską nagrodę za innowacyjne szkolenia "Patron Bezpiecznych Dróg". Jedno ze szkoleń, które zostało docenione to warsztaty kierowców pojazdów uprzywilejowanych czyli praktyczne szkolenia doskonalące umiejętności kierowców, w których uczestniczy ponad 250 kierowców białostockiego Pogotowia.

Warsztaty podzielone są na dwie części. Pierwsza to teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego, które poprowadził przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Policji oraz egzaminatorzy i instruktorzy bezpiecznej jazdy zatrudnieni w WORD. Druga część zajęć to praktyczne szkolenia doskonalące umiejętności kierowców pogotowia pod okiem instruktorów bezpiecznej jazdy odbywane na pojazdach WORD na placu manewrowym ośrodka. Ponieważ nie byłoby możliwości przeszkolenia wszystkich kierowców jednocześnie to szkolenia odbywają się w kilkunastoosobowych grupach, gdzie każdy może poćwiczyć jazdę slalomem oraz trudne manewry. Każde ćwiczenie demonstrowane jest przez instruktorów bezpiecznej jazdy i - w razie potrzeby - od razu korygowane. 

- Takie zajęcia przydałyby się nam co roku, bo naprawdę sporo rzeczy umyka w codziennej rutynie. O niektóre praktyczne elementy bezpiecznej jazdy można zapytać fachowców, którzy przystępnie wyjaśnią i pokażą co i jak i od razu podpowiedzą, które rzeczy trzeba poprawić - mówią uczestnicy szkolenia. 

Innowacyjne podejście WORD do takich szkoleń związane jest z modułowym potraktowaniem szkoleń: łączą teorię, niektóre praktyczne aspekty bezpiecznej jazdy. Możliwe jest też włączenie dodatkowych zajęć związanych z udzielaniem pierwszej pomocy, użyciem defibrylatorów AED, a w razie potrzeby także specjalistycznymi zajęciami na torze w zaprzyjaźnionych Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy na terenie kraju, z którymi białostocki WORD współpracuje. Białostocki ośrodek zapowiada, że już niebawem przygotuje kolejne oferty szkoleniowe dedykowane innym służbom korzystającym z możliwości poruszania się pojazdami uprzywilejowanymi.

Kierownictwo białostockiego Pogotowia i WORD-u w Białymstoku współpracują ze sobą od początku 2019 roku. Pojazdy WORD-u tankują na stacji paliw Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Tam też pojazdy WORD przechodzą badania techniczne i są naprawiane. Z kolei kierowcy pogotowia korzystają z możliwości odbycia specjalistycznych szkoleń. Współpraca ta ma być kontynuowana w przyszłości. 
(Cezarion/ Foto: WORD Białystok)

Kierowcy białostockiego Pogotowia szkolą się w białostockim WORD. Jeśli nauka bezpiecznej jazdy to tylko WORD Białystok komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama