Motoryzacja, Kierowcy uważajcie krajowej ósemce Czeka wszystkich zmiana organizacji ruchu - zdjęcie, fotografia

Pokonanie niewielkiego odcinka, zaczynającego się w okolicach Choroszczy i prowadzącego do Białegostoku, już od wielu miesięcy wystawia na próbę cierpliwość kierujących. Od najbliższego poniedziałku możliwe są nowe utrudnienia związane z planowaną zmianą organizacji ruchu na Węźle Porosły.

Urzędnicy zapewniali, że większych trudności z przejazdem przez teren budowy na Węźle Porosły być nie powinno. Tymczasem trudności te są od miesięcy i to wcale nie małe. Cierpliwość kierowców niekiedy wystawiana jest na ogromną próbę. Zwłaszcza, kiedy na trasie, oprócz zwykłych prac drogowych, wydarzy się jakaś kolizja lub wypadek. Korek wówczas może sięgać nawet 20 i więcej kilometrów. I to się w najbliższym czasie nie zmieni, bo remont cały czas trwa.

Z tym, że od najbliższego poniedziałku zmienia się organizacja ruchu. W samo południe ruch pojazdów ma zostać przerzucony na drogę serwisową. Miasto Białystok wydało jeszcze przed weekendem specjalny komunikat, który przekazujemy dalej, aby wszyscy wiedzieli, czego mają się spodziewać na niewielkim odcinku, praktycznie na granicy naszego miasta.

Informujemy, że na przebudowywanym odcinku drogi krajowej nr 8, na wysokości skrzyżowania z ul. Elewatorską, od dnia 28 października 2019 r. ok. godz. 12.00 zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Ruch pojazdów z ul. Elewatorskiej oraz z al. Jana Pawła II zostanie skierowany na nowo wybudowaną drogę serwisową. Przełożenie ruchu nastąpi na odcinku od zatoki autobusowej przy ul. Elewatorskiej do skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Sadową (m. Porosły). Następnie ruch zostanie poprowadzony prawą jezdnią al. Jana Pawła II do włączenia z DK8” – brzmi komunikat Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Taka zmiana w organizacji ruchu będzie miała znaczenie także dla kierujących, którzy będą dojeżdżali z innych dróg i ulic do drogi serwisowej, którą poprowadzony zostanie ruch. Dlatego prosimy i apelujemy o zwracanie uwagi na oznakowania oraz przekazanie, w miarę możliwości innym kierującym, informacji na temat zmian. Utrudnienia mają zniknąć całkowicie do połowy przyszłego roku. Bo na ten termin planowane jest zakończenie budowy Węzła Porosły i oddanie inwestycji do użytku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: bialystok.pl)

Kierowcy uważajcie na krajowej ósemce. Czeka wszystkich zmiana organizacji ruchu komentarze opinie

  • gość 2019-10-28 13:26:27

    rysunek byście wstawili ..a nie komunikat tekstowy...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama