Kino Forum zaprasza dziś na film „Legiony”

Kultura, Forum zaprasza dziś „Legiony” - zdjęcie, fotografia
PAŹ 20
Kino Forum, ul. Legionowa 5 godz: 18:30

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film „Legiony” oraz spotkanie z reż. Dariuszem Gajewskim. Wydarzenie odbędzie się dziś, 20 października 2019, o godz. 18.30 w Kinie Forum, przy ul. Legionowej 5.

Filmowa superprodukcja „Legiony" to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. To kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się rzucić w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.

„Legiony” to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek, dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek, jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan.

Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich m.in.: brygadier Józef Piłsudski, porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król”, rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz, porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki.

Legiony

Polska 2019, 136'

reż. Dariusz Gajewski

obsada: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktoria Wolańska, Jan Frycz, Mirosław Baka, Borys Szyc, Antoni Pawlicki 

(20 października 2019 r., niedziela, godz. 18.30, Kino Forum, ul. Legionowa 5. Bilet: 8 zł – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl)

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Kino Forum zaprasza dziś na film „Legiony” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama